Telefon tühi ja kuskile kiire? 5 hõlpsat nippi, kuidas oma telefoniaku kiiremini täis laadida

 (10)
Telefon tühi ja kuskile kiire? 5 hõlpsat nippi, kuidas oma telefoniaku kiiremini täis laadida
(c) panthermedia.net / Andriy Popov

Meil kõigil on vahel juhtunud olukord, kui kuskile on kiire, aga samal ajal teeb telefoniaku oma viimaseid hingetõmbeid. Kuidas see siis kiirelt täis laadida?

Androidpit annab nõu, kuidas aku väledamalt saja protsendi peale saada.

Kasuta õiget laadijat

See, et su telefon toetab kiirlaadimist, ei tähenda, et laadija selleks ka sobib. Seega peab mõne telefoni puhul ostma eraldi laadija, mis seda toetab. Soetama ei pea telefoniga sama firmamärgiga laadijat, tihtipeale võib odavam tulla kolmanda tootja laadija ostmine.

Pane telefon lennurežiimile

Mida vähem su telefon parasjagu teha üritab, seda kiiremini see täis laeb. Lennurežiim keelab telefonil teatud tegevused ära, mis laadimise ajal akut söövad. Samas ei saa sa lennurežiimil kõnesid ega sõnumeid vastu võtta.

Lülita telefon välja

Telefoni väljalülitamine aitab akul isegi kiiremini laadida kui lennurežiim.

Lülita teenused välja

Uuri välja, kas su telefonil on sisse lülitatud näiteks Bluetooth, GPS, Wi-Fi või NFC. Need söövad akut päris kiiresti. Sulge ka kõik äpid ja keela oma telefonilt tegemast automaatseid uuendusi.

Ära näpi oma telefoni

Mida rohkem sa oma telefoni kasutad, seda aeglasemalt see laeb. Miks? Sest ekraanivalgustus on telefoni puhul kõige armutum akusööja üldse. Kui lased telefonil rahulikult olla, siis laeb aku kiiremini täis.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias