Telefonitootja paljastab: 4 äärmiselt lihtsat nippi, kuidas pikendada oma telefoniaku eluiga

 (38)
Huawei Mate 10 Pro
Huawei Mate 10 ProFoto: Hendrik Osula

Umbes 20 aastat tagasi oleks olnud mõeldamatu, et telefonid saaksid teha seda, mida nad teevad täna. Nutitelefonid on muutunud nii võimsaks, et nende aku peab kauem vastu kui kunagi varem, kuid kuidas pikendada aku eluiga veelgi ajal, mil tarbijate nõudmised on kasvanud ja tehnoloogia muutunud?

Tänased nutitelefonid on kombinatsioon klassikalisest telefonist, kaamerast, GPS navigatsiooniseadmest, interneti ligipääsuga arvutist ja diktofonist, mis mahub samal ajal taskusse. “Kuna nutitelefonide võimsus on suurenenud, siis kasvab nende nõudlus ka elektrienergia järele. See on toonud kaasa laialdasi investeeringuid teadus- ja arendustegevusse, mille eesmärgiks on parandada telefoniakude erinevaid komponente suurusest kuni võimsuseni,“ ütles Huawei tarbijatoodete äri Baltimaade juht Yanfei.

“Oluline on, et tehnoloogia teenindaks inimest, mitte vastupidi, mistõttu tuleb telefonitootjatel keskenduda akude kasutusajale,"rõhutas Yanfei.

Akude eluiga on võimalik pikendada minimaalsete pingutustega

Selleks, et kasutaja saaks ise aku elueale kaasa aidata, tasuks aku laadimist alustada sellest, et eemaldada laadimise ajaks lisakorpus. On teada, et ekstreemsed temperatuurid mõjutavad telefoni aku kasutusaega. Kuigi enamus ajast äärmuslik temperatuur ei rakendu telefonile ning ei mõjuta akut, siis kiputakse unustama, et laadides tekitab telefon samuti sooja. “Sarnaselt nagu ei vaja me suvel talvekasukat, ei vaja telefon laadimisel ümbrist. Aku laadimisel tekkiv soojus läheb telefoni tagasi ning koos ümbrisega võib see oluliselt vähendada aku vastupidavust ja edasist eluiga,” sõnas Yanfei.

Seotud lood:

Ära lase akut 100% tühjaks

Varem on räägitud, et maksimaalseks telefoni aku eluea pikendamiseks peaks kasutama nii palju akut ära kui võimalik ja alles seejärel laadima täis. Ehkki see võib olla vanemate aku mudelite jaoks parim tava, ei ole see mõeldud liitium-ioonakude jaoks. Sellest tulenevalt ei tohiks akul lasta täielikult tühjeneda, kuna see võib hävitada aku kasutusiga, pigem võiks akut laadida selle asemel tihedamalt.

Madal energiarežiim

Madala energiarežiimi kasutamine ei peaks mõttesse tulema alles siis kui aku on juba suhteliselt tühi. Madal energiarežiim kasutab erinevaid meetmeid selleks, et suurendada ülejäänud telefoni efektiivsust, näiteks korrigeerib see režiim ekraaniheleduse vähendamist ja taustal töötavate äppide peatamist. Kui telefon on rohkem koormatud ja hakkab märgatavalt kiiresti tühjenema, võiks kaaluda madala energiarežiimi kasutamist juba siis, kui telefon jõuab 80 protsendini, selle asemel, et oodata, kuni see automaatselt kukub 20 protsendini.

Pigem WiFi kui 4G

“4G kasutab oluliselt rohkem energiat kui WiFi. Mõned võrguteenuse pakkujad kasutavad samal ajal nii 3G kui ka 4G võrke, tarbides võrguühenduse säilitamiseks kahekordset võimsust,” selgitas Yanfei. Ta soovitas, et kui vähegi võimalik, võiks telefoni ühendada WiFiga, isegi kui kasutajal on piiramatu 4G-plaan, sest see aitab päästa telefoni akut ja tagab pikema aja jooksul kõrgema eluea.

Kasuta musta või tumedat taustapilti

“Selleks, et aku peaks kauem vastu, võiks kasutada enda telefonil musta või tumedat taustapilti,” tõi Yanfei esile.

Ta lisas, et võrreldes LED-ekraanidega koosnevad OLED-ekraanid üksikutest pikslitest, mis lähevad tööle vaid siis, kui telefoni kasutada. Kasutades musta või tumedat tausta, jääb suur osa ekraani pikslitest kustu ja kasutab taustpildi kuvamisel vähem energiat võrreldes värviliste taustapiltidega.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias