Ülessoojendatud riis võib tuua kaasa toidumürgistuse, kui unustad selle toimingu tegemata

 (40)
Foto on illustreeriv
Foto on illustreerivVida Press

Riis on üks neist roogadest, mida on hea suuremates kogustes ette keeta, kuna see maitseb hästi ka järgmisel päeval. Teadlaste sõnul võib vana riisi söömine aga ohtlikuks osutuda, kui seda valesti teha.

Ühendkuningriigi riiklik terviseteenistus (NHS) teatas, et riisi ülejääkide söömine võib endaga kaasa tuua tõsise toidumürgistuse, kirjutab The Independent.

Asi pole mitte selles, kuidas riisi keedetakse või üles soojendatakse, vaid hoopis selles, kuidas seda vahepealsel ajal hoiustatakse.

Asi algab sellest, et kuumutamata riis sisaldab sageli bacillus cereuse spoore, mis võib saada vastiku toidumürgistuse põhjustajaks. Ohtlikud on spoorid selle tõttu, et erinevalt tavalistest bakteritest võivad need ka pärast keetmist ellu jääda.

Kui jätta riis pärast keetmist toatemperatuurile seisma, annad spooridele rohelise tule bakteriteks areneda ning hakata tootma mürgiseid toksiine. Mida kauem keedetud riis toatemperatuuril seisab, seda suurema tõenäosusega see sulle hiljem tervisehädasid põhjustab.

Niisiis - kuidas vältida riisi söömisest saadud toidumürgistust? Pane see hiljemalt tunni jooksul pärast söömist külmkappi. Ent ka sellisel juhul tasub riis ära süüa ühe päeva jooksul pärast esimest keetmist ja teha ühtlasi kindlaks, et uuesti ülessoojendamisel oleks riis tervenisti läbi kuumutatud.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias