Uuring: mida Eesti inimesed kõige rohkem netist tellivad ja mida peetakse suurimaks emotsiooniostuks

 (26)
Pakiautomaadid
PakiautomaadidFoto: Priit Simson

Kulleri- ja logistikaettevõtte DPD tellitud üle-euroopalisest uuringust selgub, et kui mujal maailmas ostetakse netikauplustest peamiselt riideid, siis Eesti inimesed tellivad netist peamiselt ilu- ja tervisetooteid ning raamatuid peetakse eelkõige emotsiooniostuks.

Kolmandat aastat teostatud DPD üle-euroopalise uuringu järgi on Eestis kogu füüsiliste kaupade turust netiostude osakaal 8,2 protsenti. Eelneva aastaga võrreldes on koguste osas tehnika ja elektroonika käest esikoha endale haaranud ilu-ja tervisetooted, mida tellitakse netioste tehes 40 protsendil kordadest (2017. a – 36%). Tehnikat ja elektroonikat tellitakse 37 protsenti. (2017. a – 39%).

„Huvitav on see, et kui üldiselt on maailmas netiostude osas esikohal selgelt mood ja riietusesemed, siis Eestis on see 34 protsendiga alles kolmandal kohal. Euroopas on see number lausa 47 protsenti,“ märkis DPD Eesti e-kaubanduse ärisuuna juht Margot Posti.

Posti lisas, et põneva faktina tuli uuringust välja ka see, et Eesti netiostlejad peavad raamatuid peamiselt emotsiooniostuks ehk guilty pleasure ostuks. „Nii arvas lausa 68 protsenti vastajatest. Kõige praktilisemateks ja läbimõeldumateks ostudeks peetakse autode varuosasid, mida hindab emotsionaalseks ostuks 15 protsenti küsitletutest.“

Eesti e-ostlejate hinnangul on 44 protsenti nende ostudest praktilised, 41 protsenti emotsiooniostud, 11 protsenti erakordsest vajadusest tingitud ostud ning ülejäänud 4 protsenti kõik muusugused ostud.

Seotud lood:

Eesti inimeste e-ostud aastal 2018:

  • ilu- ja tervisetooted (40%)
  • tehnika/elektroonika (37%)
  • riided (34%)
  • Jalatsid (30%)
  • vaba aja tooteid (26%)
  • raamatuid (22%)
  • mänguasjad (19%)

DPD grupi e-poodlemise baromeetri raporti koostas uuringufirma Kantar TNS. Anonüümsed intervjuud viidi läbi 24 328 osalejaga 21 Euroopa riigis, sealhulgas Eestis. Valimisse kuulusid alates 18-aastased inimesed, kes eelmisel aastal olid teinud vähemalt ühe füüsilise eseme ostu veebis.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias