Uuring: pooled multivitamiinid ei pea reklaamitud lubadustest kinni. Kuidas valida endale selline, mis toimib?

 (7)
Vitamiinid
Foto: Ilmar Saabas

Ameerikas tehtud testide põhjal leiti, et ligi pooled lettidel olevatest multivitamiini lisanditest ei vasta standardile.

Consumerlabs.com testis 50 multivitamiini sorti ja leidis, et tervelt 46% neist ei vastanud standarditele või ei pidanud reklaamitud lubadustest kinni. Mõnes oli vähem vitamiini, kui pakendil kirjas, mõnes rohkem ja mõnel oli probleeme vitamiinide imenduvusega. Kui nii paljudel multivitamiinidel probleeme on, siis kuidas endale valida selline, mis ka päriselt toimib?

Consumerlabsi juhi dr Coopermanni sõnul oli rohkem muresid just suuremate tablettidega. "Kui need on liiga suured, siis ei imendu vitamiinid korralikult su kehasse ära," ütles ta. Seepärast tasub eelistada just väiksemaid tablette või kapsleid.

Multivitamiini asemel soovitab dr Coopermann tarbida ühe koostisosaga tablette, siis on 90% võimalus, et see sisaldab ka seda, mis pakendil kirjas. Näiteks raualisandeid või D-vitamiini.

Vitamiinide võtmise asemel tasub kindlasti vaadata üle oma toitumine. Äkki tekib vitamiinipuudulikus üldse halvast dieedist.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias