Uus 95 bensiin võib muruniidukitele saatuslikuks saada. Mida teha, kui biolisandiga kütus väiketehnikale ei sobi?

 (129)
Muruniiduk
MuruniidukFoto: Ilmar Saabas

Kuigi tänapäevase muruniiduki, trimmeri või mõne muu väiketehnika mootorid on konstrueeritud töötama ka biolisandiga kütusega, võib selle kasutamine masina rikkuda.

Maikuust vahetas 95 bensiini välja biolisandiga 95 bensiin mis tähendab, et bensiinis on piirituselaadne komponent, millel on omadus siduda õhust niiskust, sõna otseses mõttes vett, selgitas ERR-ile Husqvarna Eesti järelteeninduse spetsialist Aivo Smitt.

Murutraktor, trimmer, mullafrees, lumepuhur võivad töötada ka niiske ilmaga, kuid neil on lihtsad konstruktsioonid, mistõttu õhuniiskus on kerge bensiini sattuma.

Muruniitmine on hooajaline ning kui kütus jätta talveks niidukisse, koguneb vett kütusesse aina rohkem.

"See niiskus seal moodustab üsnagi agressiivse lahuse. Esimesel aastal võib-olla ei pane tähele, aga teisel aastal tekib kütusepaaki roostet, oksüdeerumine rikub karburaatori," rääkis Smitt.

Ta rõhutas, et sellised probleemid ei ole kuidagi valmistajapoolne viga, vaid puhtalt kasutaja valekäitumine. Kui ikkagi biolisandiga kütust kasutada, tuleb hoolikalt jälgida, et kütus oleks värske ehk mitte üle kuu aja vana ning tööriista pikemalt seima jättes peaks paak olema tühi.

Kõige lollikindlam, aga ka kõige kallim variant on kasutada spetsiaalset kütust, väikemootori bensiini.

Teine ja odavam variant on kasutada bensiini 98, mis etanooli ei sisalda. "Kahetaktiliste puhul, kus inimene ise segab seda õliga, nende puhul ei teki kindlasti probleemi," ütles Smitt.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias