Väärt soovitused: kuhu panna kodus wifi-ruuter, et internet kiirem oleks?

 (2)
Wifi-ruuter
Foto: Tiit Blaat

Hea signaali ja sellega koos optimaalse kiiruse tagamiseks on oluline, et ruuter oleks strateegiliselt hästi paigutatud.

Et kodune ruuter toimiks murevabalt ja hea signaal oleks alati olemas, tasuks alljärgnevaid nippe kaaluda, kirjutab portaal Geenius.

Mida kõrgemal, seda parem

Võrguühenduse raadiolained levivad ka ruuterist allapoole, seega on hea mõte paigutada see põrandast kõrgemale, kui aga on tegu näiteks kahe korrusega, siis tasuks võimalusel eelistada ruuteri paigutamist ülemisele korrusele.

Vähem takistusi, parem signaal

Puidu, klaasi ja kipsseintega on asi lihtsam, aga näiteks kivi- ja betoonseintest on signaalil oluliselt raskem läbi murda.

Liiguta antenne

See on väike detail, millest võib abi olla, kuid millele üldjuhul suurt tähelepanu ei pöörata. Osad tootjad on näiteks ära määranud, milline peaks olema antennide asend, et parimaid töötulemusi saavutada.

Eelista 5 GHz sagedusi

Kui kasutusel olev ruuter toetab 5 GHz varianti, tasub just seda eelistada, sest kuna 5 GHz võrgus olevaid ruutereid on vähem kasutusel, on see leviala oluliselt vähem koormatud ja nii on selle kasutamine ka murevabam.

Refereeritud artikli täisteksti loe Geeniusest.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias