Värske uuring paljastab solaariumite tõelise ohu inimese tervisele

 (36)
Foto on illustreeriv
Foto on illustreerivVida Press

Värske uuringu järgi võib solaariumite süüks ajada enam kui veerand miljonit nahavähi juhtumit, kirjutab Consumer Reports.

North Carolina ülikooli teadlased uurisid nahavähi põhjustajaid ning jõudsid mitmete huvitavate tulemusteni. Näiteks leidsid nad, et isegi pärast nahavähi põdemist ei loobunud suur osa kunagistest patsientidest solaariumi kasutamisest. Samuti torkas silma, et mitmed nahavähi üle elanud inimesed ei kandnud ka pärast taastumist korralikult päikesekaitsekreemi.

Teadlaste sõnul võib solaariumist saadud UV kiirgus olla isegi kahjulikum kui päikese poolt toodetud kiirgus, kuna solaariumi tekitatud valguses sisaldub oluliselt rohkem UVA kiirgust kui päikese tekitatud kiirguses.

See on ohtlik, kuna UVA kiired ei põhjusta silmaga nähtavat päikesepõletust, vaid tungivad sügavale nahka ning põhjustavad naharakkude kiiremat vananemist.

Ühtlasi tõstab UVA kiirgus oluliselt melanoomi tekkimise ohtu ja kahjustab immuunsussüsteemi kaitsevõimet.

Kui soovid sellest hoolimata solaariumiteenuseid edasi kasutada, on oluline siiski enda naha eest hoolitseda ja vähemalt kord aastas arstlikus kontrollis käia, et võimalikud kasvajad varakult avastada.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias