Veebikonstaabel hoiatab: detsembrikuul tegutseb kahte sorti pühadepettureid

 (1)
Pettur
PetturFoto: Anni Õnneleid

Igal aastal koos päkapikkudega hakkavad tegutsema pühadepetturid. Neid on kahte liiki ja nende soov on pühade aegset kiirustamist ja üldist asjade ostmise hooaega enda kasuks ära kasutada, kirjutab veebikonstaabel Maarja Punak oma sotsiaalmeedia kontol.

Punaku sõnul panevad ühest neist väärtuslikke asju müüki üsna hea hinnaga. "Neid esemeid neil tegelikult pole, kuid ostjate saadetud rahaga soovivad nad jõuluajal verivorsti iseenda taldrikule panna ja mandariine kõrvale matsutada. Mõni viisakusest veel lubab uuel aastal olematu asja ostja saadetud raha tagastada," kirjeldab ta

"Ohus olev sihtrühm: lapsevanemad, vanavanemad, kes otsivad lastele kinke."

Teised pühadepetturid on need, kes soovivad saada endale ja lähedastele kingitusi, kuid kel pole selleks vajaminevat raha. "Seega, nad kas tasuvad asja eest vaid ettemaksu ja ülejäänud raha küsides laiutavad käsi ja lubavad müüjale saata selle uuel aastal või siis teevad libaväljavõtteid maksekorraldusest, nagu nad oleksid eseme eest juba tasunud ning kaovad selle asjaga nelja tuule poole," ütles Punak.

"Ohus olev sihtrühm: elektroonikat, arvutimänge, moevidinaid ja laste mänguasju müüvad inimesed."

Kuidas ennetada? "Kui otsustate interneti vahendusel midagi osta või müüa, siis tehke tehing käest kätte, sest just pühadeaegsele kiirustamisele pätid ka panustavad ja loodavad, et ei pea kaupa näitama," soovitas Punak. "Kui inimene soovib saada raha kellegi teise nimele, siis soovitan samuti tehingu katki jätta."

"Pühadepetturid ei kao kuskile, kuid meie saame tehinguid tehes ise olla targemad ja nende ebaausal teel saadavat hüvede hulka selle võrra vähendada!"

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias