Veebikonstaabel hoiatab Facebookis levivate näotuvastusäppide eest, mille kasutamisel võivad olla kurvad tagajärjed

 (5)
Kaamera
KaameraFoto: Tanel Meos

Näotuvastusrakendused jätavad meelde su andmed ja võivad hiljem need soovijatele edasi müüa.

"Kas oled näinud Facebookis mõnda sõpra jagamas endast ilusat glamuurihõngulist pilti, mida saab teha nametests.com kaudu ja FaceAppi kasutades?" kirjutab veebikonstaabel Maarja Punak oma Facebooki kontol. "Kui jah, siis tuleta talle meelde, et pärast testi tegemist on rangelt soovitatav minna enda Facebooki konto seadetesse ja eemaldada selle rakenduse õigused tema praegustele ja tulevastele avalikele postitustele ja muule infole."

Tema sõnul Nametests.com iseenesest teadaolevalt ohtu ei kujuta, kuid keskkond siiski pääseb ligi kasutaja infole, mida saab soovijatele edasi müüa. "FaceAppi osas soovitan guugeldada neile edastatud info turvalisuse tagamise meetmeid (või nende meetmete puudujääke) ja alles seejärel langetada otsus, kas soovite seda ka edaspidi kasutada," ütles Punak.

"Näotuvastusprogrammid on kuum teema olnud juba mitu aastat ja öeldakse, et juba praegu peaksid inimesed enda näo kujutist kaitsma samamoodi nagu teisi isikuandmeid. Üks viis kaitsmiseks ongi see, kui passipildilikke pilte tundmatutesse rakendustesse üles ei lae," räägib Punak.

Veebikonstaabel soovib head seadetes surfamist ja rakenduste eemaldamist!

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias