Vihkad jõulude ajal kaubanduskeskustes ostlemist? Asjatundja pakub 6 nippi, kuidas ostuhulluse keskel ellu jääda

 (3)
Jõulueelne rahvamass Rocca Al Mares
CityConile kuuluv Rocca Al Mare kaubanduskeskusFoto: Andres Putting

Jõulude ajal täituvad kaubanduskeskused rahvamassidega, kes kõik soovivad oma lähedastele jõulude ajal heameelt teha. Citycon Rocca al Mare ja Kristiine Keskuse kommunikatsiooni- ja turundusjuht Linda Eichler kinnitab, et pühade ajal tehakse kõik selleks, et ostelda oleks mugav ja kõigil pereliikmetel mõnus aega veeta, ent soovitab ühtlasi mõningaid nippe, kuidas kaubanduskeskuses tihedal perioodil veelgi paremat jõulumeeleolu säilitada.

Mõtle kodus valmis, millised kingid osta

Enne kodust väljumist tee nimekiri, kellele ja milliseid kingitusi soovid osta. Sageli kulub palju aega lihtsalt sellele, et poodidesse minnakse inspiratsiooni ammutama. Selle asemel on aga tihtipeale mõistlik hoopis kodus eeltöö ära teha – lugeda artikleid põnevatest jõuluteemalistest artiklitest või tuulata veidi kaupluse e-poes ja seejärel minna kohapeale ning sisseostud teha. Väga paljud e-poed näitavad ka kauplade laoseisu ning ise kohale minna on sageli märksa kindlam, kui tellida posti või kulleriga, mis jõulude aegu pahatihti hilineda võib.

Käi kaubanduskeskuses hommikuti

Kaubanduskeskuses on kõige vähem kliente vahetult pärast avamist kümne paiku ja kõige rohkem pärast tööpäeva lõppu ning lõuna ajal. Püüa käia keskuses võimalikult varakult, siis ei pea seisma tüütutes järjekordades ning lettide vahel on märksa vähem sagimist.

Seotud lood:

Päkapikul on mõistlikum käia poes üksi

Leia endale aega, et saaksid minna poodi üksi. Nõnda saad palju rohkem asju tehtud. Kui Sinu lapsed soovivad minna poodidesse, et osta pühadeks dekoratsioone või kingitusi, siis mine nendega selleks poodi eraldi.

Nälg ja janu teevad pahuraks

Pole vist eriline uudis, et tühja kõhuga lähevad inimesed pahuraks või apaatseks. Keskmine külastaja kulutab kaubanduskeskuses kõndides sadu kaloreid, seetõttu on mõistlik enne keskuse külastamist süüa või teha keskuse toidukohtades kiire paus ja võtta maitsev söögiamps seal. Kui tead, et ostlemist jagub pikaks ajaks, siis on mõistlik kaasa võtta pudel külma veega ja miks mitte ka väike müslibatoon.

Riietu mugavalt

Ostlemisel kanna mugavaid riideid. Kui võimalus, siis on mõistlik jätta jope või mantel autosse, sest seda on ebamugav kaasas kanda ning seljas muutub see tüütult palavaks.

Pargi kaugemale, võidad aega

Arusaadavalt on kõige mugavam parkida kaubanduskeskuse ukse lähedale, sest sealt on kõige lühem maa jõulusooja keskusesse. Selleks tiirutatakse sageli kümneid minuteid otsides parkimiskohta. Sageli on aga 100 või 200 meetri kaugusel parkla kaugemates nurkades piisavalt vabu kohti. Sõites veidi kaugemale, võib lõppkokkuvõttes võita oluliselt aega ja säästa närve.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias