Viis ebameeldivat harjumust, mida teised toidupoe külastajad vihkavad ja mis tuleks kohe lõpetada

 (145)
Pood, kaubandus
Foto on illustratiivne.Foto: Tiit Blaat

Toidupoes käik on meie kõigi elu osa, kuid selle juures tuleks arvestada mõnede asjadega, mida osad inimesed teevad, mis võivad häirida teisi poodlejaid ning teevad keerulisemaks poes töötavate müüjate elu, kirjutab Reader's Digest.

Käru jätmine parklasse

Käru autoparklasse endast maha jätmine pole ainult laiskuse märk. See võib häirida järgmist inimest, kes soovib samale kohale parkima tulla ja siis avastab parkima asudes eest kellegi teise jäetud ostukäru.

Teine oht käru parklasse lahtiselt jääta on see, et see võib näiteks tuulega hakata liikuma ja kahjustada kellegi autot, mis ei ole just kuigi meeldiv. Seetõttu on osad poed kehtestanud kärudele pandisüsteemi, et kärud pandaks enne mündi tagasisaamist ära ettenähtud kohta.

Kassajärjekorrast lahkumine

Teisi ostlejaid võib häirida see, kui oled juba asjad kassalindile asetanud, müüja lööb neid juba läbi ja sa lähed veel mõnda asja tooma või otsima. Paraku peavad hajameelsusest kaalumata jäetud köögiviljade või mõne unustatud asja tõttu teised ostjad sinu järel ootama.

Käruga vahekäigu blokeerimine

Lausa 90 protsenti küsitletud poodlejatest vastasid, et neile ei meeldi kärude ummikud kitsastes vahekäikudes. Tipptunni ja väga kitsaste vahekäikude puhul on teinekord keeruline selliseid olukordi vältida, kuid siis võib näiteks võtta suure ostukäru asemel hoopis vähem ruumi võtva korvi. Teine võimalus on tipptundi võimalusel vältida, et säästa ennast ja teisi ostlejaid ebamugavusest.

Seotud lood:

Kontrolli oma lapsi

Kõikidel vanematel tuleb vahel ette seda, et peab enda lapsi avalikus kohas käitumise pärast korrale kutsuma. Lausa 92 protsendile inimestest ei meeldi poes halvasti käituvad lapsed.

Pane asjad õigele kohale tagasi

Kui oled pannud mõne asja korvi, mille osas sa hiljem avastad, et ei soovi seda või avastad, et ei jaksa oodata pikas kassajärjekorras, siis mida teha? Osad poodlejad jätavad enda asjad lihtsalt näiteks kassa lähedusse maha. Küll aga võib nende asjade seas olla kergesti riknevaid toiduaineid, näiteks piim ja liha, mis tuleks kindlasti asetada külma keskkonda.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias