Viis hirmutavat uuringut, mis panevad sind kohe suhkrust loobuma

 (54)
Piirita keskuse avamine Pirital
Foto: Karli Saul

Eesti magusamaksu kontekstis on üsna paslik rääkida sellest, millist kahju suhkur tegelikult meie tervisele teeb.

Kui oled üks neist, kel on magusaisu keskmisest suurem, on väga raske seda isu taltsutada. Siiski – sa peaksid teadma, et terviseaspektid võivad üles kaaluda isud ning need tuleks tingimata arvesse võtta, vahendab news.com.au.

Alljärgnevalt viis uuringut, mis näitavad suhkru kahjulikkust meie tervisele.

1. Ilma suhkruta näeks sinu nahk parem välja

Kui sa ei sööks üldse suhkrut, näeksid sa juba mõne aja pärast väga suurt erinevust oma näonaha tervises pelgalt peeglisse vaadates. Ameerika teadusajakirjas American Journal of Clinical Nutrition avaldatud uurimustöös selgus, et valdav osa vistrikest tekib seetõttu, et immuunsüsteem püüab tappa baktereid, mis ummistavad poore ja seejärel neis põletikke tekitavad. Teisisõnu: suhkur on üks komponent, mis tekitab põletikulisi protsesse.

Samal teemal tehtud Šveitsi teadustöö näitas, et üks suhkrurohke karastusjook päevas ja nii kolm nädalat kahekordistab põletikulisi protsesse sinu organismis. Nahk on peegel, millelt on näha, et kui selle tervis pole korras, on midagi valesti sinu sees.

2. Ilma suhkruta magaksid sa paremini

Suhkur, mille sa toidu kaudu omastad, tõstab sinu veresuhkru taset. Kui suhkrurikkast toidust on kujunenud harjumus, siis võid täheldada, et kui pole tükk aega suhkruid saanud, tekib loid tunne. Siis tahame jälle midagi magusat, et tekitada energiat. See nõiaring häirib ka meie unerutiini, leidis California ülikool oma teadustöös.

Seotud lood:

Seega – mida vähem on sinu päevas veresuhkru tõususid ja mõõnasid, seda paremini sa magad.

3. Ilma suhkruta sinu mälu paraneks

Mida vähema suhkruga sinu päev algab, seda suurem on sinu aju võimekus näiteks õppida või olla õppimisvõimeline.

UCLA loomkatses selgus, et suhkrurikas dieet põhjustab insuliini resistentsuse, mis kahjustab aju sünapse – ühenduskohti rakkude vahel, mis võimaldavad infovahetust ja info talletamist.

4. Ilma suhkruta ei ohustaks sind diabeet

Ameerika ühe hiljutise uuringu järgi, kus analüüsiti 175 riigi suhkrutrabimist, leiti, et süües 150 ekstra kilokalorit päevas, mõjutab tervist suurel määral, aga peaasjalikult sõltuvalt sellest, kust need lisakalorid tulid.

Kui inimesed söövad lisakalorid lisatud suhkrute näol, kujuneb neil elu jooksul suure tõenäosusega teise tüübi diabeet.

Kui lisakalorid tulevad rasvast või valkudest, siis diabeedirisk langeb, leiti uuringus.

5. Ilma suhkruta on ka sinu süda tervem

Suurbritannia ametlik toitumissoovitus ütleb, et vaid viis protsenti kogu päevasest kalorisummast tohib olla lisatud suhkur. Uurimustöö ajakirjas Open Heart avalikustas, et inimesed, kes söövad 10-25 protsenti päevasest kaloraažist lisatud suhkruid, surevad 30-protsendilise tõenäosusega südamehaigustesse.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias