Viis moodust, kuidas töölesõidule vähem aega raisata

 (13)
Hommikune ühistransport Tallinnas
ÜhistransportFoto: Rauno Volmar

Töö ja kodu vahet sõitmine põhjustab madalamat eluga rahulolu, väiksemat õnnetunnet ja suuremat närvilisust, selgub Suurbritannia riikliku statistikabüroo värskest uuringust. Lisaks on sage sõitmine kallis ja keskkonnavaenulik. Kui aga siiski tuleb sõita, siis kuidas kasutada seda aega kõige mõistlikumalt?

Paindlike tööruumilahenduste pakkuja Regus annab oma soovitused:

Vältige tipptundi. Me teame, et tipptunnil on liiklus aeglasem ja ühistranspordis on raskem istekohta leida. Palju mõtlemapanevamad on need faktid aga siis, kui arvestada kokku, palju aega niimoodi kaotsi läheb. Näiteks maailma suurimate linnade liiklusmõõdiku Tom Tom Traffic Index järgi lisandub tunniajalisele autosõidule Helsingis tipptunnil veel 22 minutit. Kui töölesõit võtab pool tundi, tähendab see aastas 61 tundi rohkem autos istumist.

Üheks alternatiiviks tipptunnil sõitmisele on hommikul kodus töötamine ja pärast tipptundi kontorisse sõitmine. Samuti võib osa nädalast töötada kontoris ning ülejäänud aja mõnes mugavamas kohas.. Reguse ülemaailmne uuring näitas, et 48 protsenti ärijuhtidest töötab vähemalt pool nädalat oma peakontorist eemal. Nende eeskuju järgimine muudab tööle sõitmise tublisti stressivabamaks.

Kasutage sõiduaega paremini. Tehke rongis või bussis tööd või õppige, et oma kvalifikatsiooni tõsta. Kui sõidate autoga, võite autoraadio abil mõnda võõrkeelt õppida. Uued kvalifikatsioonid ja oskused suurendavad teie sissetulekut või aitavad leida uue töö, kus tuleb vähem sõita.

Auto jagamine on võimalus suhelda ja kütust säästa. Kui te jagate autot kolleegidega, võite tee peal tööasju arutada, uudiseid jagada, ajurünnakuid teha ning firma teiste osakondade tööst rohkem teada saada. See on palju mõistlikum viis oma aja sisustamiseks kui raadio kuulamine.

Kasutage kolmandat tööpaika. Selle asemel, et sõita paariks tunniks kontorisse ja sealt siis kohtumisele, tehke oma töö ära ärikeskuses või jagatud kontoris kohtumispaiga lähedal. Kui wifi, kontorivarustus ja tööruumid on kättesaadavad igal pool, kus inimestele neid vaja on, on võimalik vältida lisasõite kontorisse ja tagasi.

Ja lõpuks üks idee tulevikuks: muutke oma auto kontoriks. Regus ja Rinspeed töötavad innovatiivse isesõitva auto projektiga, mis on samal ajal ka mugav ja võrgustunud tööpaik. Auto sõidab ohutult järgmisesse kohtumispaika, samas kui te saate oma tööd jätkata ning esiistmeid on võimalik isegi ringi pöörata, et luua neljale inimesele koosolekuruum.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias