Viis nutikat nippi, kuidas oma kodust internetti ergutada

 (86)
Viis nutikat nippi, kuidas oma kodust internetti ergutada
Foto: Vida Press

Värsked tehnilise järelvalve ameti internetikiiruste mõõtmistulemused näitavad, et Eesti operaatorite 4G-võrgu katvus on üsna võrdne, ulatudes kõigi puhul üle 90 protsendi.

„Interneti allalaadimiskiirus keskmiselt üle 50 megabiti sekundis ja senine kasutajakogemus kinnitavad, et mobiilse interneti kvaliteet on nii hea, et see on igati vääriline asendus püsiühendusele," ütles Tele 2 raadiovõrgu juht Tanel Sarri.

Võrreldes teiste Euroopa riikidega on Eestis internetikiirus ja -leviala väga heal tasemel. Meeles tuleb pidada, et iga hoone puhul on siselevi erinev ja see sõltub suuresti ehitusmaterjalidest.

Kui aga peaksid jääma kodus internetikiirusega hätta, siis altpoolt leiad viis lihtsat nippi selle ergutamiseks.

1. Kui on teada, kus tugijaam asub, siis ruuter peaks toas asetsema selle pool, võimalikult kõrgel ja akna lähedal.

2. Ruuterile või modemile on võimalik juurde osta väline suundantenn. Interneti kvaliteet paraneb, kui viia antenn õue akna taha.

3. Saadaval on ka võrgulaiendid ehk repiiterid, mis võimendavad võrgu signaali siseruumides. Võta ühendust oma mobiilioperaatoriga ja uuri lahendusi.

4. Seadmed on väga erinevad. Võrreldes mobiiltelefonidega ei võimalda paljud praegused ruuterid operaatorite pakutavaid interneti tippkiirusi. Nii võib näiteks suvekodus olla mõistlikum kasutada WiFi tekitamiseks ruuteri asemel nutitelefoni.

Seotud lood:

5. Igal mobiilioperaatoril on oma tugevused ja nõrkused, kuid üldjuhul võimaldavad operaatorid enne lepingu sõlmimist oma internetikiirusi testida. Küsi julgesti!

„Kodus saab ka ise oma internetikiirust mõõta, kasutades selleks mobiilirakendusi, nagu SpeedtestbyOokla, Ruuter.ee," lisas Sarri.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias