KUULA | Kuidas käituda eriolukorras kinnisvara ostu ja müügi korral?

 (18)
Droonipildid Tallinna magalatest
Droonipildid Tallinna magalatestFoto: Andres Putting

Kontaktivaba suhtlus on praeguses olukorras asjakohane. Kokkuleppeid saab teha digitaalselt, samuti on võimalik digiallkirjastada laenulepinguid, teha videotuuri ja vaadata kinnisvaraobjekte.

LVM Kinnisvara juhatuse esimees Ingmar Saksing ütles, et nende videokõnerakendus sai valmis kolme päevaga ja esimesed kokkulepped on juba allkirjastatud. Maakleri ja müüja-ostjaga lepitakse aeg kokku ja tehakse kõne, suhtluseks on mugav kasutatada Messengeri. Kui klient ei saa objektile tulla, siis teeb maakler talle videotuuri.

„Midagi keerulist antud olukorras tegelikult ei ole,“ lisas Saksing. Praktikas on ühe objekti kohta 7–8 vaatamist, enne kui ostuotsus tehakse. Reaalselt ei olegi mõistlik kõiki objekte füüsiliselt läbi sõita. Põhiline on see, et objekt klientidele meeldib.

Praegu on veel vara öelda ja otsustada, kuidas kinnisvaraturg kriisi ajal muutub. Üldiselt on turul kolme tüüpi loogikaga müüjaid: need, kes huvituvad müügist; need, kes ütlevad, et ootame olukorra selginemist; ja need, kes ütlevad, et praeguses olukorras ei müü.

Seotud lood:

Ühe nädala põhjal ei maksa veel mingeid otsuseid teha. Tõenäoliselt hinnad ei tõuse, need jäävad samaks või langevad. Turul tehtavate tehingute arv väheneb kogu aeg. Intressitasemed on odavamad, laenujäägid väiksemad.

Selline kriis toob kaasa hinnakasvu pidurdumise ja pole välistatud ka hindade langus. Kindlasti tasub kinnisvaraturul ringi vaadata ja kindlasti on tulemas ka häid pakkumisi.

Soovitused praeguses olukorras:

  • Hoida tervist ja vältida mittevajalikke kontakte
  • Igale mõõnale järgneb tõus ja äärmuslikke plaane ei tasu teha
  • Kui turul on väga hea pakkumine, siis ei tasu seda kasutamata jätta
  • Uuemad kinnisvaraobjektid saavad suuremat tähelepanu
  • Reaalsed vajadused tuleb ikka ära realiseerida


Kuula täpsemalt värskest saatest!
Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias