KUULA | Pole üldse paha! Kinnisvaramaakleril võib kuupalk olla parem, kui peaministril!

 (16)
Droonipildid Tallinna magalatest
Droonipildid Tallinna magalatestFoto: Andres Putting

95-98% kinnisvaramaaklerite turust müüb oma teenust, omades näiteks osaühingut, mõned ka aktsiaseltsi ning mõned on registreeritud ka FIE-dena. Alustav maakler teenib turul 1000-1500 euri kätte igakuiselt. Väga hea maakler teenib veel rohkem, kõik oleneb võimetest.

Fakt, et Tallinnas teeniv maakler teenib rohkem, kui mujal Eestis - ei vasta tõele. Vahel need maaklerid, kes tegutsevad Tartus või Kuressaares võivad vabalt Tallinnas tegutsevale maaklerile silmad ette teha. LVM Kinnisvaras on maakleril keskelt läbi 2000-2500 euri netopalk, see eeldab 3-4 objekti müüki kuus.

Klassikaline maakleritasu on 5% müügihinnast, turul keskmiselt 3-4%. Projektimüügi tasu 1-2 %. Esimesel aastal võib kuus keskmiselt teenida ka 3000-4000 euri. Tippmaaklerid, kes teevad kuus 6-8 tehingut, teenivad sellega 8000-12000 euro netos puhtalt kätte.

Seotud lood:

Kinnisvaraturul peab olema läbipaistvus, et kliendid näeksid avalikult maaklerite profiili, kellega on tegemist. Kas tegemist on kutselise maakleriga, kui kaua on turul tegutsenud, tehtud tehingute arv, klientide tagasiside-rahulolu. Kõik see läbipaistvus muudab ka klientide suhtumist maakleritesse.

Ka maakleri vanus kinnisvaras rolli ei mängi. Naised on üldjuhul kinnisvara sektoris palju kannatlikumad ning tundub, et see ongi naistemaailm! Alustada kinnisvaramaaklerina tööd on lihtne, seaduslikus mõistes ei ole kutset vaja, ei registreeringut, ei ole koolitunnistusi vaja. Kuid keeruliste perioodidega kinnisvaraturul, tuleb hakkama saada.

Sellest ja kõigest muust kuula värskest saatest!

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias