Karl Vilhelm Valter: me kõik tahame, et Eesti oleks nii hea kui võimalik


Põhiseaduse 100. sünnipäeva puhul tutvustab üliõpilane Karl Vilhelm Valter põhiseaduse 57. paragrahvi, mis ütleb, et hääleõiguslik on Eesti kodanik, kes on saanud kaheksateist aastat vanaks.

Hääleõigus on põhiõigus, mis annab isikule võimaluse aktiivselt kaasa rääkida ühiskonnaelu korraldamises ja tagab riigi tegevuse tunnustatuse. „Me noortena kipume sageli seda paragrahvi valesti tõlgendama – ei ole seal öeldud häälekohuslane, vaid hääleõiguslik,“ märgib Karl Vilhelm Valter ja lisab: „See jõud, mis meie häälel täna on, on ajaloolises mõttes päris uus asi ja ainuke viis seda õigust kaitsta on seda kasutada.”

Oluline on meeles pidada, et meie kõigi ühine soov on, et Eesti oleks nii hea kui võimalik. „Isegi kui meie visioonid sellest veidi erinevad ja vahel on tunne, nagu oleks mingi võitlus ning tekivad lahkhelid ja diskussioon, siis see on tegelikult hea ning see ongi demokraatia. Me armastame üksteist ja hoolime üksteisest ning see on see, mis teeb Eestist koha, kus me kõik tahame elada,“ räägib Karl Vilhelm Valter.

Põhiseaduse aasta sündmusi saab igal nädalal jälgida ka põhiseadus 100 veebilehel.

Projekt valmib Delfi ja justiitsministeeriumi koostöös.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias