Tõnu Pekk: seadusloome ei ole ainult nende pärusmaa, kes endale kalli advokaadibüroo suudavad palgata


Põhiseaduse 100. sünnipäeva puhul tutvustab Tuleva tulundusühistu kaasasutaja Tõnu Pekk põhiseaduse 103. paragrahvi, mis ütleb, et seaduste algatamise õigus on Riigikogu liikmel; Riigikogu fraktsioonil; Riigikogu komisjonil; Vabariigi Valitsusel; Vabariigi Presidendil põhiseaduse muutmiseks.

Tuleva tulundusühistu sündis kodanikualgatusena, mille eesmärk on kasvatada oma liikmete vara ja muuta Eesti seadused paremaks, et pensionisüsteem teeniks rohkem nii Eesti inimeste kui ka pankade huve. „Tuleva ettepanekul tehtud seadusemuudatused on juba toonud Eesti inimestele miljoneid eurosid reaalset võitu,“ märgib Tõnu Pekk.

Kui kehtivates seadustes ilmneb puuduseid, siis saab neid muuta. Seadusloome on avalik ja iga inimene saab lisada ettepanekuid. Kollektiivse pöördumisega, millele on kogutud vähemalt tuhande Eesti kodaniku toetusallkiri, saab Riigikogule teha ettepaneku, kuidas muuta kehtivaid seaduseid ja Eesti ühiskonna elu paremini korraldada. „See ei tähenda, et igaüks saab sellise seaduse, nagu tahab – Eesti on demokraatlik riik ja sinu algatus peab saama Riigikogu enamuse toetuse,“ selgitab Tõnu Pekk ning lisab: „Olen veendunud, et erinevalt paljudest riikidest ei ole seadusloome Eestis ainult nende pärusmaa, kes endale kalli advokaadibüroo või suhtekorraldusfirma suudavad palgata.“

Põhiseaduse aasta sündmusi saab igal nädalal jälgida ka põhiseadus 100 veebilehel.

Projekt valmib Delfi ja justiitsministeeriumi koostöös.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias