Aitame lapsel ohutumalt liigelda!


Aitame lapsel ohutumalt liigelda!
Erakogu

Tallinna Ülikooli õppeaine ELU on avatud paljudele teemadele ja käsitlusviisidele, tõdeb organisatsioonikäitumise tudeng Janek Murakas.

„Kui ma esimest korda nägin õppekavas sellist ainet nagu ELU, ei saanud ma päris hästi aru, millega tegemist,“ alustab Murakas. „Ka ei leidnud ma esimesel õpinguaastal pakutud projektide nimekirjast midagi sobivat. Oma tausta arvestades otsustasime lõpuks kursusevennaga, et huvitav ja ka lahe oleks teha liiklusohutuse õppevideoid lastele. Ning lõpuks tuli kokku väga äge kümneliikmeline ELU grupp.“

Valmis neli videot, milles on kujutatud ohtlikke olukordi liikluses: tähelepanu hajumine nutiseadmete kasutamise tõttu, turvavarustuse mittekasutamine jalgrattaga sõites, ohutu käitumine rongiperroonil ning bussist väljumine ja bussi tagant sõidutee ületamine. Keskmiselt minutipikkuste klippide esimeses osas kujutati vale olukorda, teises osas aga seda, kuidas oleks õige käituda.

Erakogu

Algusest lõpuni kulges kogu töö tõrgeteta. Kõik osalesid ideetalgutel, ettevalmistuses ning mis kõige olulisem — võttepäevadel. Kuigi võttepäevad olid pikad ja rasked, oli tegijate endi jaoks tähtis, et lisaks kõigele muule saaks ka nalja — alles siis võis öelda, et kogu asi on asja ette läinud. „Kuna mitmel meist on juba lapsed, saime neid näitlejatena kasutada,“ selgitab Murakas.

Tagasiside saamiseks tehti koolides ja lasteaedades neli näidistundi. Tulemus oli rõõmustav: lastele videod väga meeldisid ja arutelud, mis nende vaatamise järel tekkisid, ei tahtnud üldjuhul ette nähtud 45 minuti sisse ära mahtuda. „Seega julgen öelda: eesmärk sai täidetud,“ nendib Murakas.

Videoid on ennetustöös lubanud kasutada nii Maanteeamet kui ka Eesti Raudtee. Need peaksid jõudma nii PPA teenindussaalide infoekraanidele kui ka Facebooki lehtedele. Ühtlasi loodame, et mõni üleriigiline telekanal oma programmis kas või üht meie klippi vahepalana näitab.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias