Aneta Vartsi kõne aasta pärast ülikooli lõpetamist


Aneta Vartsi kõne aasta pärast ülikooli lõpetamist
Ansambli Propelleri juubelikontsert Vanemuise kontserdimajas.Foto: Kristjan Teedema, Tartu Postimees

Olen Aneta Varts, üks paljudest Tallinna Ülikooli vilistlastest.
Oma bakalaureusetööd ja lavastust viimistledes ja seejärel ülikooli lõpetades valdas mind peamiselt järjekordse etapi lõppemise tunne. Olin rõõmus, rahul ja tänulik minevikku jäänud kogemuste eest.

Loomulikult rõõmustasid ja liigutasid mind südamepõhjani lillesülemid, kursusega Mait Agu stipendiumi pälvimine ja cum laude diplom. Olenemata sellest kõigest ei tundnud ma end erilise või eristuvana – tundus, et selles kõiges polnud ju midagi enneolematut.

Minu ülikooliõpingud kulgesid ja sujuvalt, ilma suuremate mõõnadeta, küll aga oli sel kolmeaastasel teekonnal tõususid. Kas igale tõusule peab eelnema või järgnema mõõn? Ma olen vist üks õnnelik inimene, sest isegi suuremad õpingute jooksul kogetud väljakutsed ja proovilepanekud on andnud positiivse kogemuse ja viinud mind isiklikus arengus aina edasi, ikka järgmiste avatud uste poole.

Tantsulavastus “Generatsioonid” Foto: Jyri Sederenko

Usun sügavalt põhimõttesse: mida külvad, seda lõikad. Avatud meel ja iseenda panus õppeprotsessi muudavad kogemuse väärtuslikumaks. See kehtib eriti koreograafiaõpingute puhul, milles sisaldub suures mahus just töö iseendaga.

Minu jaoks on kolmele õppimisaastale tagasi vaadates suurim võit see, et olen näinud oma füüsilist ja vaimset arengut. Seni, kuni kestab areng, tunnen, et olen õiges kohas ja teen õiget asja. Ka oma tänastes töödes ja tegemistes õpin ja kogen ma iga päev midagi uut.

Tallinna Ülikoolist saadud koreograafia bakalaureusekraad, diplom, mis muu hulgas annab mulle enesekindlust ja tuge, on avanud mulle uksi ja toonud minu ellu hindamatu väärtusega kokkupuuteid. Tänu koreograafiaõpingutele on mul olnud võimalus teha kaasa erinevates projektides.

Praegu töötan täiskohaga Rocca al Mare Kooli kultuurikorraldajana. Minu argipäeva kuulub lisaks õpilaste ja õpetajatega ürituste korraldamisele ka muusika tegemine ning töö heli- ja valguspuldi taga. See töökoht annab mulle võimaluse rakendada ka oma eriala – luua koreograafiat koolietendustele ja kontsertidele ning juhendada gümnaasiumis kahte loomingulist liikumiskursust. Lisaks olen ka 6. c klassi klassijuhataja ning seda koos oma kunagise klassijuhatajaga.

Rocca al Mare Kooli vabariigi aastapäeva etendus “Saada eestlaseks – teekond saunast laulupeole” Foto: Maris Kilmi

Töö Rocca al Mare Koolis on mulle südamelähedane ning pakub stabiilsust, mida vastse tantsudiplomiga vabakutselisel tantsijal/koreograafil pole Eesti tööturult kerge leida. Lisaks sellele jääb mulle ka minu oma aeg, mille saan pühendada tantsimisele ja loomingule.

Aastal 2019 on avatud vastuvõtt koreograafia magistriõppesse, bakalaureuseõppe vastuvõtt toimub aastal 2020.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias