Igaüks on multitalent. Aga tuleb tegutseda


Igaüks on multitalent. Aga tuleb tegutseda
Ann Einberg

Kelleks sa tahad saada? Millist eriala soovid õppida? Nendele küsimustele on hea vastust teada, sest see annab meie elule kindla suuna ja eesmärgid.

Mis saab aga siis, kui sa pole oma valikutes kindel? Kardad eksida ja kulutada oma aega tegevustele, mis sulle tegelikult ei meeldigi. Kuidas toimida, kui sobivaid erialasid on rohkem kui üks ning ideaalis tahaksid tegeleda nende kõigiga? Kuidas toimida?

Ühel ilusal suvepäeval, 6. juunil, mõistsin, et parimaks lahenduseks on tegutsemine. Uute asjade proovimine on parem kui paigalseis, kuna aitab välja filtreerida meile enim meeldivaid huvialasid. Ma pole kindel, kas asi oli dalai-laama sünnipäevas või milleski muus aga sisseastumisdokumendid said samal päeva õhtul Tallinna Ülikoolile edastatud. Otsustasin minna õppima audiovisuaalset meediat, kuna see tundus ühendavat just mind huvitavaid valdkondi.

Sellel samal päeval tegin ma veel ühe otsuse. Lubasin endale, et sisse saades loon just sellist kunsti, mis on mulle oluline ja tähenduslik. Kui juba midagi teha, siis südamega.

Väga hea kooslus

Audiovisuaalsesse meediasse ma sisse ei saanudki, küll aga ristmeediasse. Viimasest ei osanud ma alguses midagi arvata, kuna selle kontseptsioon ja termin polnud mulle tuttavad.

Peagi mõistsin, et tegu on tänapäeva maailmas väga populaarse ja nutika lähenemisega, mis annab õppevormina võimaluse praktiseerida nii produtsenditööd kui ka originaalloomingut. Väga hea kooslus mis tahes loomesfääris läbilöömiseks.

Ristmeedia mõjus mulle väga inspireerivalt ja ma olen õnnelik, et jõudsin just selle erialani. See andis mulle praktilise väljundi ja vabaduse tegeleda enda valitud meediavormide ning teemadega. Seejuures ei olnud näiteks raha mingi tabuteema, vaid loomulik osa loomingust. Produtsendina ja kunstnikuna tuleb kasuks oskus koostada äriplaani ja leida lahendusi oma projektide teostamiseks.

Mul oli võimalus katsetada paljusid asju, mida ma polnud mitte kunagi varem teinud. Alguses oli see pisut harjumatu, kuid peagi vägagi nauditav. See on põnev, kui sa hakkad endas avastama erinevaid oskusi ja võimeid, millest sul varem aimugi polnud ning mõistad, et enamus asju siin elus on õpitavad. Kes ei tahaks õppida oskust oma unistusi ellu viia?

Mul oli sisseastumisel päris mitu soovi. Tahtsin teha koostööd erinevate inimestega, korraldada näitus ja muusikaüritus, joonistada digimaalide seeria, luua ruumiinstallatsioon ja kirjutada novell. Kolme aasta möödudes avastasin, et olin lisaks neile teostanud veel umbes sama palju senini täitumata unistusi. Seejuures aitasid mitmekülgsed praktilised ülesanded tuvastada tegevusi, mis meeldisid rohkem või vähem.

Võin öelda, et selline selgus annab kõvasti enesekindlust ja arusaama oma individuaalsetest tugevustest. Need omakorda annavad kindlasti eelise tulevikus nii teiste heaks töötamisel, kui iseendale töökoha loomisel.

Suurim kingitus, mis ristmeedia mulle andis, ongi teadmine, et olen võimeline ellu viima mis tahes loomingulist projekti, kui ma seda tahan. Iga inimene on multitalent. Me ei pea erinevate asjade vahel valima, me võime saada kõik.

Loe erialast lähemalt: https://www.tlu.ee/node/2178

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias