Kokast kutseõpetajaks


Kokast kutseõpetajaks
Rene UusmeesFoto autor Lauri Laan

Tallinna Ülikooli kutseõpetaja eriala magistrant Renee Uusmees kõneleb teekonnast, mis viis ta Tallinna Teeninduskooli kutseõpetajaks.

Olen sündinud ja kasvanud Ida-Virumaa väikeses alevikus. Juba noorena oli mul suur soov saada iseseisvaks. Otsustasin seetõttu pärast põhikooli lõppu asuda õppima Tallinna ETKVL-i kutsekooli koka erialale. 1990. aastatel tekkis lisaks võimalus siirduda õppima Soome Ametikooli, täiendasin end seal restoranikoka ja dieetkoka kursustel.

Minu karjäär algas Tallinna–Stockholmi liinil sõitnud laeva köögis potipesijana, sealt alates olen pidanud köögis kõiki ameteid, seda peakokani välja.

Viimased kümme aastat on olnud minu maailm restoran MEKK. Tunnen end oma rollis hästi, toitlustusvaldkond ja minu amet inspireerivad mind, on üheaegselt nii kindel kutsumus, kirg kui ka hobi. Olen pühendunud maitsetele, toidukultuurile, tehnoloogiatele, mis kõik nii põnevad, arenevad, muutuvad.

Olen täiendanud end maailma eri paigus – nii Šveitsis, Taanis, Rootsis, Belgias, Hispaanias, Venemaal, Lätis kui ka Itaalias. Restorani MEKK peakokana on kutsutud mind oma oskusi, teadmisi ja arusaamu toidumaailmast ka teistega jagama.

Aastal 2011 aga otsustasin astuda Tallinna Ülikooli, et õppida kutsepedagoogikat. Olin selleks ajaks peakokana töötanud juba 18 aastat. Tundsin, et vajan tööellu midagi uut, kogemustele lisaks teoreetilisi kontseptuaalseid teadmisi.

Tallinna Ülikooli kutseõpetaja õppekava sobis selleks ideaalselt. Nii bakalaureusekraadi omandamine kui ka pooleliolevad magistriõpingud on enesearengu mõttes olnud kõige sobivam lahendus – olen endiselt tihedalt seotud oma erialaga, teisalt saan ennast arendada nii õpetaja kui ka koolitajana.

Ülikooli astudes pidin uuesti õppima ka seda, kuidas õppida. Samas tunnetan, et mida vanem on täiskasvanud õppija, seda rohkem õpib ta iseendale, seda enam tugineb õppimine tema enda kogemusele.

Minu jaoks tähendab õppimine uue avastamist, rõõmu, vaheldust, pinget, vaeva, muret, rahulolu ja igapäevaelu muutmist, kindlasti ka enesehinnangu kasvu. Kõige rohkem inspireerivad aga mind kaasõpilased ja õppejõud. Ülikool on viinud mind kokku väga lahedate ja huvitavate inimestega, kes on mind alati inspireerinud.

Rene Uusmees
Tallinna Ülikooli kutseõpetaja eriala magistrant
Restorani Mekk peakokk ja kutseõpetaja Tallinna Teeninduskoolis

LOE KA: https://www.tlu.ee/hti/kutseopetaja

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias