Minu BREAK!'i projekt


Minu BREAK!'i projekt
Kaader seriaalist "Miks mitte"Erakogu

Kui Tallinna Ülikool pakkus võimalust minna praktikale Vōrdõigusvoliniku kantselei rahvusvahelisse, Eesti, Leedu ja Islandi koostööprojekti BREAK!, ei kõhelnud ma hetkekski.

Olin projektiga juba omamoodi seotud. Nimelt, lõin selle ühes väljundis, noorteseriaalis “Miks mitte?!” kaasa näitlejana ning see pani mind kogu terviku vastu huvi tundma.

Peale selle kõnetas mind BREAK!’i üllas sõnum, mida erinevate kanalite, näiteks seriaali, raadiosaadete ja fotonäituse kaudu edasi anti: ära lase soolistel stereotüüpidel end piirata ja tee otsuseid südame järgi!

Praktikat alustades oli minu kui ajakirjandustudengi peamine ülesanne väljaannetele uudiste kirjutamine, et projekt ja seriaal rohkem kajastatud saaksid. Tundsin aga, et sellest jääb mulle väheks. Ning kuna tegu oli ristmeediaprojektiga, pidasin vajalikuks sotsiaalmeediat arendama hakata. Mõeldud-tehtud! Nii lõingi seriaalile sotsiaalmeediakontod eesmärgiga teha turundust, samal ajal noori haarata ja fännidele toredat sisu pakkuda. Eneselegi märkamatult kujunes see lõpuks minu üheks põhitööülesandeks.

Melissa Mariel Korjus Erakogu

Pärast praktika lõppemist sain ametlikult projekti tööle. Kuna BREAK!’i näol oli tegu minu esimese töökohaga väljaspool teenindussektorit, olin oma oskuste osas veidi skeptiline. Õnneks vōttis projektijuht Maria Tiidus mind täisväärtusliku töötajana ja usaldas mind minu ideedes ja tegemistes. Peagi sain lisaks sotsiaalmeediale hakata vastutama projekti veebilehe toimimise, fotonäituse ning õpetajatele mõeldud koolituste organiseerimise ja muude tähtsate ülesannete eest. Lisaks sellele võtsin eesmärgiks hakata otsima rahastust ka “Miks mitte?!” teise hooaja jaoks.

Selline ristmeediaprojekt on Eestis kindlasti esmakordne ning sai võimalikuks ainult tänu väga tugevale tiimile ja tiimitööle. Mul on au olnud oma panus anda ning oma silmaga näha, kuidas BREAK! inimeste elusid mōjutanud on.

Sotsiaalmeediat hallates sain pidevalt liigutavaid tänukirju, kuidas seriaal vaatajaid motiveerinud ja teisiti mōtlema pannud on. See on andnud tohutult jõudu, et projekti toimimiseks endast 110% anda.
Tundub uskumatuna, aga aasta tagasi minu suurimaks unistuseks olnud mõte, et ühel päeval saan oma erialase töö ja näitlemise ühendada, on täide läinud ja seda tänu inimestele, kes minusuguseid noori usaldavad ja meile võimaluse annavad. Tänu BREAK!'i projektile olen saanud katsetada erineva iseloomuga tööülesandeid ning mis kõige tähtsam – ühiskonna parema toimimise jaoks midagi ära teha.

Loodan siiralt, et Eestis jätkub veel palju inimesi ja asutusi, kes kirjutavad taolisi projekte ja kes peavad nende südamega korraldamist materiaalsest poolest tähtsamaks.

LOE LÄHEMALT SIIT!

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias