Õpilasakadeemia andis julgust


Õpilasakadeemia andis julgust
Rose Marietta ReberErakogu

Osalesin Tallinna Ülikooli Õpilasakadeemias nii kevad- kui ka sügissemestril. Siin väike kokkuvõte sellest, mis minus selle lühikese ajaga muutus.

Esiteks pani Õpilasakadeemia mind ümbrust silmitsema psühholoogi pilguga. Ma ei saanud uusi teadmisi üksnes valitud kursusel õpetatud aine kohta, vaid ka ümbritsevat, sealhulgas kursusekaaslaste hoiakuid, analüüsides. Sellele aitas kaasa nii õppejõu suhtumine kui ka ruumis valitsenud õhustik. Meid koheldi mitte eelkõige õpilaste, vaid inimestena. Aga muidugi olime me ka teemast väga huvitatud!

Võrreldes seda oma kooliga, kus õpilased tundidesse pigem vähesel määral panustavad, oli siin olukord teine. Me suhtlesime julgelt ning tundsin, kuidas mu julgus ja enesekindlus kasvasid. Suudan nüüd paremini esineda teiste ees, aga ka nendega koos. Avastasin, et mulle meeldib see väga.
Kursus, millest räägin, oli loovkirjutamise kursus. Kuigi seda õppejõudu pole enam, on mälestused head ja teadmised, mis õppejõud meile andis, ei unune kunagi. Ning mu kursusekaaslased arvavad sama.

Teiseks aitas Õpilasakadeemia aitas mul teha suuremaid otsuseid tuleviku suhtes. See oli erakordne võimalus kohtuda sarnaste, aga ka erinevate huvidega inimestega, kes saavad aidata avada uusi uksi. Näiteks kohtasin poissi, kes töötab produktsioonifirmas ning läbi tema sain uusi kontakte filmi alal.

Seotud lood:

Kolmandaks nägin, kui külalislahke on TLÜ. Iga kord, kui sisse astusin, oli mul hea meel –
isegi siis, kui see oli laupäevane koolipäev. See oli üks vähestest koolipäevadest, kuhu läksin suurima rõõmuga.

Neljandaks õppejõud. Nad on toetavad – ja seda sõna ei kasuta ma tihti. Nad soovivad arutelu, õpilaste kaasamist, mitte vaikset käetõstmist. Kool on meid aga rikkunud, vaikima sundinud.
Loomulikult saab ka Õpilasakadeemia veel areneda. Eelkõige tuleks õpilased omavahel suhtlema panna. Ja ka lõpuaktust saaks enam reklaamida, et rahvast rohkem tuleks. Ka võiks kursused omavahel mingil moel võistlema panna. Ning Õpilasakadeemiat ennast õnnestuks kindlasti rohkem reklaamida, kasvõi koolides tutvustada.

Loe veel SIIT!

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias