Ülikool avas Digipaja


Ülikool avas Digipaja
DigipadaMargus Johanson

Tallinna Ülikooli digitehnoloogiate instituut avas asjade interneti ja robootika labori, mida hakatakse kutsuma Digipajaks.

Digipajast saab üks oluline väljaõppeplatvorm, millega lahendatakse informaatikaõpetajate kriitilist puudust Eesti koolides. “Eestis on praeguse seisuga puudu hinnanguliselt 300 kvalifitseeritud informaatikaõpetajat. Kuna lähiaastatel on kavas informaatikaõpetust Eesti koolides laiendada, siis suureneb vajadus informaatikaõpetajate järele edaspidi veelgi.” selgitas Digitehnoloogiate instituudi direktor Peeter Normak.

Digipaja avamine Margus Johanson

Digipajas on loodud võimalused informaatikaõpetaja eriala omandamiseks nii kaheaastase magistriprogrammi läbijatele kui ka praegustele pedagoogidele, kes soovivad üheaastase ümberõppe käigus omandada lisaks informaatikaõpetaja kutset.

Seotud lood:

“Ainuüksi erinevaid robootikakomplekte on meil 70, nende hulgas ka väga levinud LEGO-roboteid, mis on juba jõudnud paljudesse koolidesse, kuid seisavad seal tühja, sest pole õpetajaid, kes nendega midagi teha oskaks,” rääkis TLÜ vanemteadur Mart Laanpere. “Lisaks kõiksugu sensorid, häältuvastusseadmed, kaamerad, tahvelarvutid, asjade interneti komplektid kuni vana hea jootekolvini välja. Eesmärk on anda õpetajatele praktilised digimeisterdamise oskused, et koolidest ei tuleks välja ainult digilahenduste tarbijad, vaid noored, kes suudaks neid lahendusi ka ise luua.”

Laanpere sõnul on siin ka oluline võimalus kohaliku IKT-sektori jaoks, kes järelkasvu puudumise üle pidevalt ja õigustatult kurdab. “Tallinna Ülikool ja Tartu Ülikool on asunud koostööle, et Eesti haridusmaastikul haigutav informaatikaõpetajate auk saaks täidetud nii valdkondliku pädevuse kui ka pedagoogilise väljaõppe läbinud spetsialistidega. Üks strateegiline lahendus oleks läkitada IKT-sektori töötajaid meie magistriprogrammi, mis paneks nad oma põhitöö kõrvalt juba algaval sügisel Eesti koolides klassiruumi ette,” rääkis Laanpere. “Järelkasv sellisest projektist hakkaks otsast tööjõuturule jõudma juba mõne aasta pärast!”

Margus Johanson

Vastuvõtt Tallinna Ülikooli informaatikaõpetaja magistriprogrammi ja informaatikaõpetaja ümberõppesse algab 20. juunil ning kestab magistriprogrammi puhul kuni 1. juulini, ümberõppesse augusti keskpaigani.

Vaata lähemalt: https://www.tlu.ee/dt

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias