DELFI VIDEO | Vaata testi, kuidas töötab Elroni uus piletimüügisüsteem

 (63)

Alates 3. jaanuarist võetakse rongides järk-järgult kasutusele piletimasinad, mis võimaldavad reisijal ise oma sõit ära valideerida või Elroni sõidukaardiga pilet soetada. Piletimasinad, mis on üks osa Elroni uuest piletimüügisüsteemist, käivitatakse esialgu elektrirongides ning need asuvad rongis sissepääsualades.

Kuidas piletimasinast piletit osta?

  1. Pileti ostmise alustamiseks viibake piletimasina ees Elroni sõidukaarti
  2. Valige soovitud sihtkoht, kuhu sõita soovite – valida saab kas konkreetse peatuse või Tallinna lähiümbruses ka kiirvalikuna tsooni, kus soovitud peatus asub
  3. Valige soovitud pilet (tavapilet või õpilase/pensionäri sooduspilet) ja kogus. Ühiskaardi soodustuse saate registreerida, vajutades vastava ikooni järel „Vali“ ning viibates Ühiskaarti masina ees
  4. Sisestatud info põhjal kuvab masin sõidu maksumuse
  5. Piletiostu kinnitamiseks viibake piletimasina ees uuesti Elroni sõidukaarti

Piletimasinas saab valideerida ka omavalitsuste poolt pakutava tasuta sõiduõiguse. Selleks tuleks toimida täpselt samamoodi nagu Tallinna ühistranspordis – tallinlased, Saue valla elanikud, Saku ja Raasiku valla õpilased saavad oma soodustussõidu valideerida lihtsalt Ühiskaarti masina ees viibates.

Piletimasinad asuvad rongis sissepääsualades, sealsamas on leitav ka kasutusjuhend, vajalikud juhised kuvatakse masinal ning loomulikult võib julgelt abi küsida alati ka klienditeenindajalt. Piletimasina kasutusjuhendiga saab juba eelnevalt tutvust teha kodulehel. Diiselrongides võetakse piletimasinad kasutusele lähinädalatel.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias