KASULIK TESTIB | 8 aastat kestev kanaroog?! Teeme selgeks, kuidas mekib kodumaine kriisitoit

 (29)
Video!

Eesti ettevõte on turule toonud kriisitoidu, mis säilib kaheksa aastat. Kasulik võttis toimetuses 21 toidukorrast ja kaheksast erinevast roast koosneva kriisiämbri lahti ja pakkus seda inimestele maitsta.

Vaata videost, milline toit välja näeb ja kuidas see inimestele maitseb!

Kriisitoidu väljatöötamise juures olnud Toidu-ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuse TFTAK toiduteadlane Rain Kuldjärv lausus, et toiduvaru komplekti abil saab hakkama ka siis, kui puhast joogivett pole saada ja puudub võimalus sooja toidu valmistamiseks:

“Kriisitoidu maitseomadused ja toiteväärtus säilivad ilma säilitusaineteta 8 aastat, kuna nende toitude tootmiseks on kasutatud külmkuivatuse tehnoloogiat. Lisaks toidupakkidele sisaldab kriisitoidu komplekt sooja söögi valmistamiseks Eestis toodetud Biofire´i innovaatilist süütepotti ja veepuhastustablette, mis on mõeldud kasutamiseks vaid juhul, kui puudub ligipääs puhtale veele.“

Tactical Solutions toodab peamiselt Eesti toorainest toidupakke, mille pikk säilivusaeg saavutatakse külmkuivatusmeetodiga ilma säilitusaineteta ja mis sobivad täisväärtusliku toidulaua tagamiseks kriisioludes, aga ka matkadel ja väljasõitudel.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias