SUUR PITSAKULLERITEST: 18 tellimust üle Eesti: kuhu jõudis pitsa kiirelt ja kuumalt, kuhu jahtunult ja jaburalt kaua?

 (76)
Lisatud pildid, kommentaarid ja tellimuste hinnad
Pitsatest
Foto: Tanel Meos

Delfi toimetus võttis appi kolleegid ja sõbrad ning testis, kui kiiresti erinevad pitsakohad kullerteenuste abiga või siis omade jõududega tellimuse koju toimetavad ning kas see on ka oma hinda väärt.

Tellimused andsime sisse 18 kohas üle Eesti - Tallinnas Mustamäel, Kakumäel, Kristiines, kesklinnas, Lasnamäel, Pirital ning Peetri külas. Pitsatellimusi tehti ka Tartus Karlovas, Ihastes ja kesklinnas ning Pärnus Rääma linnaosas. Pitsatellimuste maraton algas nädal tagasi laupäeva õhtul kell 19.

Jagasime igale testijale koha ja kulleri, millega pitsa koju tellida. Kõige kiiremini sai pitsa kätte Gertu, kes elab Kristiines ning tellis pitsa Tiina Pizzast, mis asub - tõsi - Gertule väga lähedal, Mustamäel. See andis talle ka edumaa kõigi teiste ees.

Kõige kauem aega kulus aga Joonatanil, kes tellis pitsa Peetri Pizzast (mille ühte esindustest võis ta oma korteriaknast nähtavas, üle tee asuvas Magistrali keskuses näha) ning pidi ootama selle saabumist üle tunni.

Kõige enam nurisesid testijad selle üle, kui ebaproportsionaalselt kallis on pitsa kojuvedu võrreldes kojuveo kvaliteediga, mis tihti kipub venima ning nii mõnelgi juhul ei kannata saabunud pitsa soojus enam kriitikat.

Loe lähemalt pitsatesti tulemustest alljärgnevalt ning kirjuta kommentaariumisse ka enda kogemustest.

#1 ‖ 24 min
Kristiine, Tallinn
Tellija: Gertu
Tiina Pizza (Kojuvedu: Tiina Pizza enda kuller)
Tiina Pizza. Foto: Delfi Kasulik
Kasutasin Tiina Pizza enda poolt pakutavat koju tellimise teenust. Pitsa jõudis kohale 24 minutiga. Kuller oli väga sõbralik. Kaardimaksega probleeme ei olnud. Pitsa oli soe, mahlane ja maitsev. Ainsaks miinuseks oli see, et oli pisut kauaks ahju unustatud ja seega olid ääred pisut kõrbenud. Seda on ka pildilt näha.
Gertu
Seotud lood:

Pitsavedu: 4,50 eurot
Pitsa: 7,70 eurot

Kokku: 12,20 eurot

#2 ‖ 27 min
Rääma linnaosa, Pärnu
Tellija: Kristiina
Pizzakiosk (Kojuvedu: tellitoit.ee)
Tellimusest pitsakarbi kättesaamiseni kulus 27 minutit. Kuigi Pärnu on väike linn, asuvad pitsakoht ja minu kodu linna erinevates otstes. Saabudes oli pitsa ahjusoe, väga maitsev. Tellimine ise oli väga lihtne - kõiki komponente pitsas oli võimalik asendada/vahetada. Veebileht oli väga loogiline ning ühtki küsimust ei tekkinud. Väga mugav oli pitsa valmimist ja teekonda reaalajas jälgida. Kaardilt nägi ka kullerauto teekonda.
Kristiina

Pitsavedu: 4 eurot
Pitsa: 9,80 eurot

Kokku: 13,80 eurot

#3 ‖ 29 min
Kadriorg, Tallinn
Tellija: Hendrik
Vapiano (Kojuvedu: pizzakoju.ee)
Vapiano pitsa. Foto: Delfi Kasulik
Pitsa kojuveoks kulus 29 minutit. Kiirusest hoolimata oli pitsa saabudes pigem leige.
Hendrik

Pitsavedu: 4 eurot
Pitsa: 8,90

Kokku: 12,90

#4 ‖ 31 min
Pirita, Tallinn
Tellija: Kaspar
Dodo Pizza (Kojuvedu: Dodo Pizza enda kuller)
Dodo Pizza. Foto: Delfi Kasulik
Märkimisväärne on see, et südalinnast Piritale niivõrd kiirelt ja kuumalt pitsa kohale jõudis. Üks odavamaid võrdluses teistega. Plussiks see, et saab tellida nii mobiilist kui ka arvutist, näeb tellimuse teekonda reaalajas ja videopildis ning antakse garantii, et pitsa jõuab vähemalt tunniga kohale. Eraldi kulleriteenuse eest tasu pole, mis on eriti suur pluss. Minu asukohta arvestades üks mõistlikumaid variante, sest enamike teiste toidutaksode puhul lisandub võrdlemisi kõrge kulleritasu.
Kaspar

Pitsavedu: 0 eurot
Pitsa: 7,50

Kokku: 7,50

#5 ‖ 33 min
Mustamäe, Tallinn
Tellija: Silver
Dodo Pizza (Kojuvedu: Dodo Pizza enda kuller)
Dodo Pizza. Foto: Delfi Kasulik
Teenindus oli tore, küsiti aadressi, korrust, kas fonolukk töötab ning et kuidas maksta soovin. Eriti meeldis, et kodulehelt näeb otsepildis pitsa valmimist. Videost oli hästi näha, et umbes neli minutit pärast kõne lõppu hakati tainast rullima ning umbes kaks ja pool minutit hiljem sai juba näha, kuidas pitsa põhjale koostisosi laotati. Ahju jõudis pitsa umbes kuuenda minuti keskel pärast tellimuse esitamist. Kokkuvõttes oli pitsa valmis 11 minutit pärast tellimuse esitamist - päris hea, arvestades, et pitsasid valmistati ikka üsna palju. Tellitud pitsa oli pepperoni, keskmine, õhukesel põhjal. Google'i kaartide andmetel asun 5,5 kilomeetri kaugusel Dodo Pizzast ja 33 minutiga pitsa kohale jõudmine oli väga hea tulemus. Pitsa oli jõudes mõnusalt soe, mitte liialt kuum aga kindlasti mitte ka jahtunud. Juba ukse avades oli tunda head lõhna. Maksta sai kullerile mugavalt kaardiga.
Silver

Pitsavedu: 0 eurot
Pitsa: 10,50

Kokku: 10,50

#6 ‖ 36 min
Karlova, Tartu
Tellija: Aivar
Pizzakiosk (Kojuvedu: tellitoit.ee)
Pizzakioski pitsa. Foto: Delfi Kasulik

Aivar: „Ilmselt oli sel ajal palju tellimusi, sest vaatasin kodulehe kaudu, et koju toimetamine käis kähku, enamiku ajast võttis ilmselt küpsetamine. Üldse see tellitoit.ee kodulehel protsessi jälgimine on mugav ja see ka, et ta annab helisignaaliga märku, kui kuller teele asub. Pitsa oli temperatuurilt söögisoe, täitsa paras, ei liiga soe ega ka jahtunud."

Pitsavedu: 4 eurot
Pitsa: 7,85

Kokku: 11,85

#7 ‖ 40 min
Peetri küla, Rae vald
Tellija: Allan
Peetri Pizza (Kojuvedu: pizzakuller.ee)
Peetri Pizza. Foto: Delfi Kasulik
Tellimiseks kasutasin Pizzakullerit, kojuvedu võttis aega 40 minutit Peetrisse. Pitsa oli soe, pigem isegi leige. Kodulehel tellides ei näinud ma, kus oleks öeldud kaua tellimine läheb ja saadetist jälgida ka ei saanud.
Allan

Pitsavedu: 5 eurot
Pitsa: 4 eurot

Kokku: 9 eurot

#8 ‖ 43 min
Kesklinn, Tartu
Tellija: Riho
Peetri Pizza (Kojuvedu: tellitoit.ee)
Peetri Pizza. Foto: Delfi Kasulik
Kui tellimus sai sisse antud (tellisime kaks pitsat), siis ei andnud süsteem isegi mitte orienteeruvat valmimise aega. Näha sai ainult protsessi. Võinuks tõenäoliselt kiiremini jõuda, kui oleksime varem teadnud, et ka kesklinnas on Peetri Pizza olemas. Konkreetne tellimus sai tehtud Aardla Peetri Pizzast.
Riho

Pitsavedu: 4 eurot
Pitsad (2 tk): 12,90 eurot

Kokku: 16,90

#9 ‖ 43 min
Ihaste, Tartu
Tellija: Anne
Taverna Pizza (Kojuvedu: Taverna Pizza enda kuller)
Taverna pitsa. Foto: Delfi Kasulik
Telefonikõne tegin kell 19.05, pitsa saabus kell 19.48 ehk siis 43 minutiga. Kuigi telefonitsi hoiatati tuimal häälel, et tegemisele kulub vähemalt poolteist tundi, oli üllatus seda suurem, kui see varem kohale saabus. Pitsa oli kuum, ilmselt selle sõiduajaga nii palju jahtubki. Summa oli täpselt selline nagu kodulehel kirjas, suur "Taverna" pitsa 8 eurot ja transport 3, kokku maksin 11 eurot. Teenindus oli kulleri poolt meeldiv.
Anne

Pitsavedu: 3 eurot
Pitsa: 8 eurot

Kokku: 11 eurot

#10 ‖ 46 min
Lasnamäe, Tallinn
Tellija: Leen
Grande Pizza (Kojuvedu: pizzakoju.ee)
Grande Pizza. Foto: Delfi Kasulik
Helistades küsiti kõigepealt, et ma seda üldse tahan tellida tahan. Veidi survestati, et maksaksin sularahas. Pidin kaks korda küsima, et ehk saaks ikka ikkagi palun kaardiga. Öeldi lõpuks, et saab aga parem oleks sulas. Pitsa jõudis koju soojana ja maitses väga hästi!
Leen

Pitsavedu: 4,90
Pitsa: 14,40

Kokku: 19,30

#11 ‖ 49 min
Kakumäe, Tallinn
Tellija: Mihkel
Dodo Pizza (Kojuvedu: Dodo Pizza enda kuller)
Dodo Pizza. Foto: Delfi Kasulik
Pitsa saabus kohale 49 minutiga ja oli soe. Tellisin Dodo Pizzast Royal pitsa. Selle tellimuse aja ja pitsa soojusega võib rahule jääda.
Mihkel

Pitsavedu: 0 eurot
Pitsa: 12,50 eurot

Kokku: 12,50 eurot

#12 ‖ 50 min
Karlova, Tartu
Tellija: Laura
Sirius (Kojuvedu: tellitoit.ee)
Siriuse pitsa. Foto: Delfi Kasulik
Väga mugav - pitsa valmimist saab internetis ise jälgida, kaugel tellimus on ning hiljem saab kaardi pealt ka näha auto liikumist reaalajas.
Laura

Pitsavedu: 4 eurot
Pitsa: 7,50

Kokku: 11,50 eurot

#13 ‖ 51 min
Mustamäe, Tallinn
Tellija: Jonatan K
Pizzakiosk (Kojuvedu: Taptender)
Peetri Pizza. Foto: Delfi Kasulik
Tellimuse tegin kell 19. Kohale jõudis see Mustamäele 19.51. Mafioso pitsa (8.85) + kohale toomine (6). Kokku 14.85. Söök on soe.
Jonatan

Pitsavedu: 6 eurot
Pitsa: 8,85 eurot

Kokku: 14,85

#14 ‖ 57 min
Mustamäe, Tallinn
Tellija: Maily
Pappa Pizza (Kojuvedu: Foodhunt)
Tellisin pitsa portaali foodhunt.ee kaudu Pappa Pizzast. Pitsa tellimus võeti vastu kell 19.06 ning pitsa valmis alles 19.53 - seega päris pikk ooteaeg. Kuller, kes teenust osutas, jõudis aga restorani kohale kusjuures viis minutit varemgi - Foodhunti portaal tundub päris hea ülesehitusega, kõiki tegevusi saab jälgida ning igast liigutusest antakse märku. Kohale tuli pitsa sealt 10 minutiga, mis on üpris kiiresti, sest seda vahemaad kiiremini ei saakski sõita.
Maily

Pitsavedu: 5 eurot
Pitsa: 10 eurot

Kokku: 15 eurot

#15 ‖ 56 min
Kesklinn, Tallinn
Tellija: Tanel
Dodo Pizza (Kojuvedu: Dodo Pizza enda kuller)
Dodo Pizza. Foto: Delfi Kasulik
Esialgu pidin pitsa tellima Foodhunti kaudu. Minule jäi ülesandeks tellida koju Pappa Pizza pitsa Foodhunti kulleriga. Olles sooritanud tellimuse ja ka selle eest ära maksnud, tuli Foodhunti keskkonnas veateade: „Restoran tühistas tellimuse. Põhjus: restoranil on toit otsas". Seejärel andsin oma tellimuse sisse Dodo Pizzasse. Pitsa oli saabudes väga hea. Soe ka. Foodhundiga läks aga nagu läks. Kohe vastasid küll, et raha tagasi kantud.
Tanel

Pitsavedu: 0 eurot
Pitsa: 14,20 eurot

Kokku: 14,20 eurot

#16 ‖ 1 h 5 min
Karlova, Tartu
Tellija: Tea
Kebab Pizza (Kojuvedu: tellitoit.ee)
Kebab pizza. Foto: Delfi Kasulik
Toit saabus võrdlemisi kaua, aga ilmselt oli põhjuseks see, et tellimus oli ka suurem. Üle tunni ooteaeg polnud seega suur üllatus. Pitsad jõudsid kohale tulisena - lausa nii kuumana, et süüa oli esiti liiga kuum.
Tanel

Pitsavedu: 4 eurot
Pitsad (5 tk): 52 eurot

Kokku: 56 eurot

#17 ‖ 1 h 9 min
Kadriorg, Tallinn
Tellija: Eleen
Pizzakiosk (Kojuvedu: Taptender)
Pizzakioski pitsa. Foto: Delfi Kasulik
Tellimus läks sisse kell 19.09. Taptenderi veebileht lubas, et pitsa on kohal kell 20.13, tegelikult läks 5 minutit veelgi kauem ja pitsa oli ukse taga kell 20.18. Õnneks oli pitsa soe. Väga ülehinnatud on aga kulleriteenus, arvestades, et kohale toomiseks kulus üle tunni.
Eleen

Pitsavedu: 6 eurot
Pitsa: 7,30 eurot

Kokku: 13,30 eurot

#18 ‖ 1 h 15 min
Mustamäe, Tallinn
Tellija: Joonatan A
Peetri Pizza (Kojuvedu: Pizza Express)
Peetri Pizza. Foto: Delfi Kasulik
Tellisin Peetri pitsa Pizza Express kulleriga. Tellimuseks vormistasin Mafioso pizza valmistamise, suure, mis maksis 6,90 pluss 4,90 kojuveo eest, mis tundub proportsionaalselt väga kallis arvestades, et Peetri Pizza lähim esindus on minu kodust üle tee asuvas Magistrali keskuses.
Joonatan

Pitsavedu: 4,90 eurot
Pitsa: 6,90 eurot

Kokku: 11,80 eurot

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias