VIDEO: Milline helkur sähvib kottpimedal maanteel kõige heledamalt vastu?

 (10)

Päevad jäävad aina lühemaks ning peagi saabub kätte aeg, kus päikest pole näha ei hommikul tööle või kooli minnes ega ka õhtul tagasi koju liikudes. Sõitsime kaameraga kotitäie helkuritega Tallinna kesklinnast Harku poole, et panna proovile kaubandusvõrgus müüdavad abilised ning et välja selgitada, milline helkur teeb meid kõige nähtavamaks.

Katsetasime helkurite peegeldamist nii meid kesklinnast kohale toonud auto tulede valguses kui ka LED-lambiga. Samuti proovisin mööda pimedat maanteeäärt kõndida, nii et mind valgustaksid ka teised mööduvad autod.

Helkurite töökindlust hinnates usaldasin minuga koos pimedal maanteel seigelnud fotograafi arvamust ning hiljem nähtud foto- ja videomaterjali. Mulle endalegi üllatuseks toimisid tegelikult kõik helkurid kenasti, ehkki igaühel on oma plussid ja miinused.

Helkurtestis osalenud helkurid testimise järjekorras: pehme helkur (Scotchlite, 2 €), plasthelkur (Proreflekt, 1,79 €), helkivad nööbid (March, 11,35 €), helkurpross (Helk, 12 €), helkurvest (4,29 €) ja helkurpael (Prophete, 3,99 €).

Leidsime fotograafiga konsensuse, et just viimasena testitud helkurvest teeb jalakäija pimedal maanteel kõige nätavamaks. Et näha, millisena paistab jalakäija maanteel autojuhile ning kuidas selgus parim pimeduses jalakäijat abistav vahend, vaata videot.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias