VIDEO: Milline on tõeline cappuccino ja millise joogi võib julgelt tagasi saata

 (17)
müüdid

Cappuccino leiab enamasti ka kõige tavalisemate söögikohtade menüüst ning nii tundub, et selles joogis ei ole midagi erilist. Kui aga süveneda joogi valmistamise tagamaadesse selgub, et cappuccino valmistamisega on seotud mitu eksiarvamust ja mõne cappuccino pähe serveeritava joogi võib rahumeeli tagasi saata. Illy koolitaja-konsultant Regle Kõrvel selgitas, kuidas tõelist cappuccinot ära tunda.

Müüt nr 1 - paks vahukiht joogi peal
Esimene joogiga seotud müüt on, et sellel peab kindlasti peal olema paks kiht mullitavad vahtu. Tegelikult ei ole selline jook õige cappuccino. Õige cappuccino puhul ulatub vaht tassi ääreni.

Müüt nr 2 - jook on pealt valge
Jook ei tohi olla pealt täiesti valge. Õige cappuccino peal on eristatavad kolm värvi - tumedam vaht, kreemikas vaht ja valge vaht. Maitses ei tohi olla tunda ainult piimavahtu või ainult kohvi, vaid need peavad olema meeldivalt segunenud.

Müüt nr 3 - mida rammusam piim, seda parem
Kohvikupidajate seas on levinud eksiarvamus ka see, et mida rammusam on piim, seda paremini see vahtu läheb. Nii kasutatakse mitmel pool 3,5-protsendilist piima või spetsiaalseid cappuccino piimasid. Joogi maitse jääb nende puhul aga raske ja rammus, rääkimata keemiast, mida cappuccino piimad pahatihti sisaldavad. Tegelikult on piimavahu valimistamiseks parim tavaline 2,5-protsendiline piim.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias