VIDEO: Tavalisest kohvist saab lihtsa vaevaga erilise joogi

 (2)
Retseptid!

Kui soovid pereliikmeid või külalisi erilise joogiga üllatada, võid proovida lihtsalt valmivaid kohvijooke. Illy koolitaja-konsultant Regle Kõrvel näitas, kuidas koduste vahenditega põnevaid kohvijooke valmistada.

Paljudes kodudes on juba olemas espressomasin. Kellel seda ei ole, saab kasutada presskannu ja teha seal väga kange kohvi.

„Mida kangem, seda parem," rõhutas Regle Kõrvel ning lisas, et tavapärasele kohvikogusele tuleks lisada vähemalt kolm teelusikatäit kohvipuru.

Piima vahustamisega saab hakkama ka siis, kui espressomasinat või piimavahustajat kodus ei ole. Piim tuleb kallata kastrulisse ning seda kuumutada. Nii pea, kui on näha, et piim juba veidi soojeneb, tuleb seda vispeldada ning ringjate liigutustega segada. Muidugi ei tule tulemus päris samasugune nagu masinat kasutades, kuid joogi jaoks sobib ka see variant.

Jookide kaunistamiseks saab kasutada vedelat šokolaadikastet, mida müüakse toidupoodides. Neid on erinevat tüüpi ning erineva suurusega. Šokolaadi puhul paraku kodused alternatiivid ei tööta - tavaline sulatatud šokolaad tõmbab kohvijoogi sees inetult tükki ja ei anna soovitud tulemust. Spetsiaalne šokolaadikaste on tavalisest sulatatud šokolaadist vedelam.

MAROCCHINO (klaasi sisse)

Espresso/ kange presskannu kohv 25-30 ml
Tume vedel shokolaad 15-20ml klaasi põhja (omal soovil kas siis magus või mõru)
Vahustatud kuum piim (soovituslikult 65-70 kraadi)
Kaunistuseks mõrudat kakao pulbrit

CAFFE VIENNESE (võib valmistada nii klaasi kui kruusi)

Espresso/ kange presskannu kohv 25-30 ml
Vahustatud kuum piim
Vahukoor
Kakao / kaneeli pulber

CAFFE TIRAMISU (soovitav serveerida klaasi)

Espresso/ kange presskannu kohv 30ml
Jäätis 2-3 suuremat palli (vanilje)
Tiramisu küpsis (Ladyfinger küpsis) 1-2 tk
Kakao pulber

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias