VIDEOTEST: Milline kraabits väärib oma hinda ja eemaldab autoaknalt jää kõige paremini?

 (59)

Proovisime erinevaid jääkaabitsaid, et selgitada välja, milline neist puhastab autoaknad jääst kõige kiiremini, mugavamalt ja efektiivsemalt. Puhtaks saab aknad igal juhul, kaabitsate kasutusmugavus on aga erinev.

Autopoodidesse jääkaabitsaid ostma minnes sain aru, et olen proovimiseks valinud ajakohase tootegrupi: kassajärjekorras seisnud kuuest ostjast oli ainult ühel käes midagi muud kui jääkaabits. Poes torkas silma, et populaarsemad on just lumeharjaga kaabitsad, mida mõni autojuht oli ostukorvi ladunud lausa mitu.

Ühe kortermaja parklas kaabitsaid proovides oli üsna selge, miks lumehari on nii populaarne. Paksu lumemütsi eemaldamiseks läheb ka korraliku harjaga vaja parajalt vehkimist – ja kui loodus pole pikkusega õnnistanud, siis ka paindlikke hüppeliigeseid. Autopoodide esindajate soovitusel tuleks enne sõitma hakkamist nii auto katus kui ka aknad korralikult puhtaks teha. Väikse vaateavaga esiklaas on talvistes oludes eriti ohtlik, aga paraku kohtab seda liikluses liiga tihti.

Akende kaapimine ja lume pühkimine on pea sama hea trenn kui üks poolik bodypump’i tund.

Auto aknaid puhastades sai selgeks, et kui talv jätkub sama lumiselt märtsi lõpuni, võib nii kauaks oma spordiklubi liikmesuse peatada, sest akende kaapimine ja lume pühkimine on pea sama hea trenn kui üks poolik bodypump’i tund. Suure lumekoguse korral tulebki esile lumeharjaga kaabitsa eelis: kui harja pole käepärast, tundub lahtise lumega maadlemine veidi nagu tuuleveskitega võitlemine: hõõru varrukaga, palju hõõrud – lund tuleb kuskilt kogu aeg juurde. Puhastuse lõpuks oled kui suur higine lumememm.

Seotud lood:

Ka kindaga lumekaabits on mugav, kui töö võtab kauem aega. Tavalised kindad muutuvad autot puhastades ja lume sees möllates aegamööda niiskeks ning hakkab külm. Kilega kaetud kinnas hoiab käed ilusasti soojas. Ent siinkohal on oluline mainida, et kui investeerida kindaga kaabitsasse, tuleks valida korralikult suletud kinnas, mille kaabits on valmistatud tugevast plastist. Katses osalenud odav Hiina kaup lasi sõrmede juurest lund sisse ning tulemus oli ikkagi märg ja nätske käekate. Ja plastist kaabitsa serv muutus juba esimese kasutuskorraga sakiliseks.

Oma töö tegid korralikult ära nii tavaline üheeurone nelja küljega kaabits kui ka kolmnurkne ergonoomilise käepidemega kaabits. Aga kui auto põhivarustusse ei kuulu lumehari, ei ole tavalise kaabitsaga puhastamine just kõige meeldivam tegevus, sest lumi tuleb varrukaga eemale pühkida. Eraldi tuleb kiita käepidemega tugevat Kungsi kaabitsat, mida oli ülimugav käsitseda ja mille plast tegi jääle kiiresti tuule alla.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias