100 000 maksmata trahvi, paar miljonit eurot. Europark plaanib kohtuotsuse najal parkimisvõlglastelt raha sisse nõuda

 (62)
Europark
EuroparkFoto: Ilmar Saabas

Kui maanteeamet peaks hakkama Europargile leppetrahve maksmata jätnud inimeste andmeid edastama, siis plaanib Europark küsida sisse kuni kolme aasta vanused trahvid.

Kaks päeva tagasi jõustunud kohtuotsus ütles, et maanteeamet ei käitunud õigesti kui ta jättis Europargile edastamata viie korduvalt valesti parkinud ja leppetrahvid tasumata jätnud autode omanike andmed, kirjutab ERR.

"Nüüd suunati see kaasus või olukord maanteeametisse tagasi ja nüüd maanteeamet peab leidma uue seisukoha, kas ta läheneb asjale loovalt ja üritab leiutada veel põhjuseid, miks mitte neid sõidukiomanike andmeid anda," ütles Europarki Estonia juhatuse liige Karol Kovanen.

"Kui võtta nüüd lihtsalt suurusjärkudest rääkida, siis viimase kolme aasta jooksul meil on suurusjärk 100 000 tasumata trahvi ja summaliselt see on üle paari miljoni. Kuna siin selline teatud õiguslik ebaselgus on olnud, siis me ikkagi käitume mõistlikuse printsiibist lähtuvalt ja esimese ringiga kindlasti neid inkassosse ei saada," lisas ta.

Maanteeameti õigusosakonna juht Kristo-Taavi Ruus ei oska veel öelda, milline nende otsus võiks tulla.

"Kindlasti see kohtuotsus on täitmiseks ja me neid argumente vaatame, mis seal kohtuotsuses on, me ei tahaks täna ette rutata, et kas me väljastame või kas me ei väljasta, aga kohtuotsusest lähtuvalt see suund on olemas. Ma arvan, et see juhtub kuskil veebruari alguses," märkis Ruus.

Õiguskantsleri büroo ja andmekaitse inspektsiooni hinnangul teatud tingimustel autoomanike andmete parklaoperaatoritele edastamine võiks olla õigustatud.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias