14-aastane puudega tüdruk vajab koju pääsemiseks invalifti, aga korteriühistu pole majaesise tõstukiga nõus

 (85)
Laagna tee tunnel
Foto: Ilmar Saabas

Saaremaal elav Kaja Laus lootis korteriühistu toetusele, et paigaldada majja invalift, mis aitaks tema 14-aastasel liitpuudega tütrel koju pääseda. Ühistu ei olnud nõus lifti maja ette paigaldama ja praeguse seisuga lahendust leitud pole.

Praegu veab Kaja last trepist alla ja üles süles: tema elu lihtsustaks oluliselt trepitõstuk, ent paraku on maja trepikoda selle ehitamiseks liiga kitsas ja ohutut kaldteed pole võimalik rajada, kirjutab Meie Maa.

Invalifti paigaldamiseks on vaja nii projekti kui majanaabrite nõusolekut. Kaja soovib invalifti paigutada maja ette, ent naabrid pole sellega nõus ning pakkusid omalt poolt kompromissi, et lifti võiks paigutada maja otsapoolse akna juurde.

Kaja ei ole sellise lahendusega nõus - ta märkis, et aimas sellist tulemust ja tunnistas, et ei ole veel tegelikult näinud kirjalikku otsust lifti paigaldamise keelamise kohta maja ette.

“Mu korteri planeeringut vaadates ei ole see otsaaken hea lahendus, sest ma pean väga pikalt läbi korteri sõitma," põhjendas Kaja, miks korteriühistu pakutud lahendus talle ja tütrele ei sobi.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias