2000-eurone netopalk, eriharidus pole oluline, mitmed igakuised toetused: testi järele, kas saaksid unistuste tööga hakkama

 (62)
Lennujuhtimiskeskus Tallinnas
Foto: Andres Putting

Et inimesed saaksid igapäevaselt lennukitega reisida, ei hoolitse vaid piloodid vaid ka n-ö kaadritagused jõud: lennujuhid.

Lennujuhtimine on võrdlemisi vastutusrikas töö, kuigi pealtnäha arvutimängu mängimisega võrreldav töötegemine tundub lihtne, eeldab see töö tegijalt ergast meelt ja kiiret valmisolekut reageerida.

Lennuliiklusteeninduse AS (EANS) käivitas värbamiskampaania otsimaks uusi lennujuhte.

Sel aastal tehakse seda aga eri moel, igale soovijale antakse võimalus panna proovile enda tähelepanuvõime, kiirus ja loogika.

Sõnadesse panduna kõlab see justkui unistuste töö: kõrge palk (esimesel aastal garanteeritakse lennujuhile igakuine netopalk 2000 eurot, teisel aastal juba 2400 eurot, kolmandal 2800 ja nii edasi).

Lennuliiklusteenindus pani sel aastal kokku huvilistele testi, millega saab kontrollida, kui hea on sinu tähelepanuvõime ja kas sa saaksid selle tööga hakkama.

Tasub teada, et test on siiski meelelahutuslik ning selles isegi ebaõnnestudes võib soovi korral ikka proovida lennujuhiks kandideerida. Õnnestumise korral võiks seda aga kindlasti teha.

Proovi järele SIIT.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias