Air Balticu lennule pileti ostnud reisija jäi lennust ja rahast üllataval põhjusel ilma

 (76)
Lennufirma ignoreeris toimetuse päringuid ja kõnesid
AirBaltic
Foto: Delfi.lv

Delfi toimetusega võttis ühendust reisija, kes soetas Air Balticu edasi-tagasi lennule kolm piletit. Imelikul kombel muutus aga ühe reisija nimi ning lennufirma polnud nõus nime vahetama. Nii tuli osta sellele reisijale uus pilet teisele lennule. Firma kasutas olukorda ära ja müüs tühjaks jäänud koha välja, kuid tagasilennul jätkusid üllatused. Lennule näis olevat registreeritud jälle vale nimega reisija. Toimetus saatis Air Balticu pressikontaktile kolm e-kirja, helistas (kõne katkestati pärast kolmandat kutsuvat tooni) ning püüdis ühendust võtta ka sotsiaalmeedia kaudu, kuid firma kõneisik otsustas ignoreerida kõiki katseid ühendust saada.

Reisija, keda nimetame Marina Tammeks (reisijate tegelikud nimed on toimetusele teada) sattus hiljuti ebameeldivasse olukorda. „Kui oleksin osanud vaid ette kujutada, et üks suurfirma on oma klientide suhtes nii ükskõikne ja vaenulik," mõtleb Tamm täna tagantjärgi.

Tamm soetas kolm lennupiletit läbi online broneerimiskeskkonna. Edasi-tagasi piletid said soetatud Tallinnast Moskvasse, vahemaandumisega Riias. Pileteid müüs lennufirma Air Baltic.

Reisijate (muudetud) nimed on järgmised:

Marina Tamm
Anna Tamm
Dmitri Smirnov

Ühe pileti hind sinna ja tagasi maksis 200 eurot.

Lend toimus 13. detsembril. Päev enne reisi hakkas Marina tegema check-in'i ning avastas, et nimed on süsteemis järgmised:

Seotud lood:

Marina Tamm
Anna Tamm
Marina Smirnov

„Miks tekkis selline viga, ei oska ma öelda. Võib-olla tõesti olin valesti sisestanud ühe nimedest. Vea parandamiseks helistasime Air Baltic klienditeenindusse. Palusime muuta nime Marina Smirnov Dmitri Smirnoviks. Vastus oli eitav ja soovitati osta uus pilet. Jäime nõutuks ja helistasime mitu korda nii broneerimiskeskusesse OneTwoTrip (kes oli pileti vahendaja), kui ka Air Balticusse. Keegi ei suutnud meid aidata," seletas Marina toimetusele.

Vastus tuli igalt poolt ühesugune: andmeid ei muudeta ja pileti raha ei tagastata. Tuleb osta uus pilet.

Air Balticu juhatus vastas, et mõistavad Marina probleemi, aga midagi teha ei saa. „Saime aru, et ka juhtkond on selles olukorras võimetu, kuid milles see võimetus seisnes, jäi meile arusaamatuks. Seega kuna nime muuta ei saanud, siis Dmitri ei saanud ka lennata," rääkis Marina.

Kuna lennata oli ikkagi vaja, palusime, et Dmitri broneeringu tühistaksid, et Marina saaks samale reisile osta uue pileti.

Vastuseks sai Marina, et broneeringu tühistamiseks on vaja maksta trahv, mis ületab pileti maksumuse.

„See oli järjekordne üllatus. Ja kogu aeg käis nende poolt jutt mingisugusest firma sisekorrast. Kuidas saab olla trahvisumma suurem kui lennupileti hind? Tekib küsimus, kas need erilised reeglid on üldse seadusega kooskõlas?" küsis Marina.

Marina õnnetuseks ei lõppenud sellega probleemid. „Tegime chek-in'i kolmele inimesele, aga lendas ainult kaks inimest. Esimese lennu poolel Tallinn-Riia oli minu ja Anna kõrval üks vaba koht lennukis. Seda loomulikult märkas ka lennufirma Air Baltic. Saades teada, et vale nimega reisija ei lennanud, müüs Air Baltic juba meile müüdud kohale veel ühe pileti ehk topelt pileti ja sai mõistagi nii ka topelt kasumi," arutles Marina.

Riia-Moskva lennul istus Anna ja Marina kõrval juba naisterahvas Anna.

„Olime juba päris šokis, et kuidas see võimalik on?" imestas Marina.

Kuna reis oli tähtis, siis Dmitrile osteti pilet teise lennufirma lennule, mis maksis juba 300 eurot.

Ebameeldivused ei lõppenud ka sellega. „Uus üllatus tabas meid, kui hakkasime tegema check-in'i, et Moskvast Tallinnasse tagasi lennata. Meil olid ostetud edasi-tagasi piletid. Sisestasime broneeringu numbri ja süsteem näitas, et tagasi saavad lennata ainult Anna Tamm ja Marina Smirnov," kirjeldas Marina hetke, mil teda tõeline hämming tabas.

„Helistasime koheselt broneerimiskeskusesse, kus öeldi, et asja uuritakse kahe tunni jooksul. Helistasime Ait Balticusse, kust vastati, et Marina Tammele tehti teine broneeringu number. Jällegi tekkis küsimus: Kas siis mulle, kui kliendile ei peaks sellest mitte koheselt teada andma, et broneeringu number on muutunud? Kulutasime hulga närve ja aega nende probleemide lahendamisele. Õnneks oma järjepidevusele saimegi uue broneeringu numbri, kuid reisimeeleolu oli pikaks ajaks rikutud ja lennufirmaga Air Baltic reisida enam ei tahaks. Ilmselt on sellest juhtumist palju õppida, kuid tahaks ikkagi tõe jälile saada. Kas lennufirma käitumine oli õiguspärane või ongi see odav lennufirma mentaliteet kuna tavareisijal on raske nendega rinda pista ja õigust nõuda?" jääb Marina küsimus õhku.

Hea lugeja, jaga meiega oma kogemusi antud teemal aadressil kasulik@delfi.ee.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias