Alatu võttega klienti püganud autotöökoda lisati tarbijakaitse musta nimekirja

 (14)
Jõhvi-Valga maantee
Jõhvi-Valga maanteeFoto: Rauno Volmar

Tellitud keredetailile järele läinud klient avastas, et see on ära lõhutud, kuid kauplejat see ei huvitanud - raha jättis ta ikkagi endale.

"Tarbijavaidluste komisjoni otsuseid mittetäitvate ettevõtete nimekirja lisandus uuena OÜ TA Autopark", kirjutab tarbijakaitseamet. "Tarbijal tekkis nimetatud ettevõtjaga vaidlus, kui tellis autole kasutatud keredetaili, ent kaubale järgi minnes selgus, et see on saanud eemaldamise käigus kahjustada ja muutunud kasutuskõlbmatuks."

Tellitud detaili oli tekkinud auk, mis ilmselt oli põhjustatud roostest ning eemaldunud oli värv koos pahtliga. Tarbija soovis tehingust taganeda, aga ettevõtja sellest keeldus viidates, et tegemist on detaili eemaldamise tasuga. Rohkem selgitusi ettevõtja ei andnud tarbijale ega selgitanud oma seisukoht ka komisjonile.

Komisjon otsustas, et tarbija oli õigus tehingust taganeda ja õigus saada kauplejalt tagasi tasutud varuosa maksumus summas 60 eurot.

Vaata ka teisi otsuseid, mis on jõudnud tarbijavaidluste komisjoni ja otsus on langetatud tarbija kasuks, ent ettevõtjad ei ole neid täitnud: https://komisjon.ee/et/must-nimekiri.

Juhime tähelepanu, et nimekirjad on ajas muutuvad - ettevõte eemaldatakse nimekirjast, kui õigusrikkumine on kõrvaldatud.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias