Alkoholi hinnatõus pole õllerallit toonud

 (102)
Pärnamäe Rimi avamine
Foto: Andres Putting

Seoses 1. juulil kehtima hakanud lahja alkoholi aktsiisitõusuga on tänaseks juba mitmetes kauplustes hinnatõus kas kohal või kohe-kohe tulekul. Saaremaa vaatlejad mingit meeletut ostupalavikku kesvamärjukesele ei tähelda.

COOP ehk Saaremaa Tarbijate Ühistu (STÜ) juhatuse esimees Kalle Koov kinnitas, et tahes-tahtmata on kauplejad teatud varud sisse ostnud ja müüvad oma jääke teatud ajani. “Hind ei tõusegi enne, kui uue sisseostuhinnaga õlu hakkab kauplustesse jõudma,” sõnas ta, ent nentis, et ega tavainimene suuresti alkoholi ei varugi, kirjutab Meie Maa.

STÜ kaubandusjuht Marika Mägi ütles, et alkoholimüük ei ole viimase kuu jooksul eriliselt hoogustunud, vaid on hoopis tagasihoidlikum kui mullu samal perioodil. “Lahja alkoholi müük kasvas jaaninädalal ainult 2,5%. Kui muidu toimub sel ajal märgatav tõus, siis meil sel korral nii ei olnud,” nentis ta.

Võrreldes eelmise aastaga oli isegi jaanipäevanädalal (20.–27. juunini) lahja alkoholi koguseline müük mullusega võrreldes 10% väiksem ja ka juuli esimese kümne päevaga osteti seda 11,4 protsenti vähem kui 2016. aastal samal ajal.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias