Alles sügisel kõik Egiptuse reisid turvakaalutlustel tühistanud Go Adventure Hurghadasse reisimist ei peata

 (1)
Hurghada
Foto: Juri Somov, RIA Novosti

Neljapäeval Kairo hotellis, reedel Hurghada hotellis ning laupäeval Giza püramiidide juures toimunud relvastatud rünnakud ei pruugi omavahel olla seotud, kuid annavad signaali sellest, et Egiptusesse reisida on hetkel ohtlik.

Eesti välisministeerium soovitab võimalusel vältida reisimist Egiptusesse, seda eriti teatud piirkondades.

Toimunud sündmustele reageerisid kiirelt kaks Eesti suurimat reisikorraldajat Tez Tour ning Novatours, kes mõlemad jätsid ära laupäeval toimuma pidanud ühise lennu Hurghadasse. Reisijaid teavitati sellest eelneval öösel ette.

GoAdventure teatas aga lendude jätkamisest Hurghadasse plaanipäraselt, kuna seni pole näha, et suur hulk kliente reisist loobuks. Praegu toimub üks, veebruarist lisandub teine lend nädalas, vahendas Aktuaalne Kaamera.

"Jälgime sündmuste käiku ja otsustame vastavalt olukorrale, aga praegu toimuvad kõik lennud plaanipäraselt. Täna lendas lennuk Tallinnast Hurghadasse. Järgmine lend toimub plaanipäraselt 12. jaanuaril," ütles GoAdventure Läti ja Eesti tegevjuht Aleksei Krištšuk.

Go Adventure'i esindaja Julia Tehver ütles, et reisifirma teeb tihedat koostööd Egiptuse turismi ministeeriumiga ning lähtudes infost ja avaldustest, mis minister teinud on, kus rõhutatakse eriti tugevat turvakontrolli ning et Hurghada hotellis aset leidnu polnud terroriakt vaid röövimiskatse, on Go Adventure reise jätkamas.

Seotud lood:

Nii kindlameelselt ei tegutsenud reisifirma aga siis, kui lennud Sharm el Sheikhi lõpetati. Siis jättis Go Adventure ära turvalisuse kaalutlustel ka kõik Hurghada reisid ning seisis silmitsi kolme lennukitäie reisijate ära jäänud lendude hüvitamisega, millega ei saadud ka veel kaks kuud hiljem - möödunud nädalaks - täielikult ühele poole.

„Ka meie välisministeerium oma kodulehel soovitab säilitada ettevaatlikkust ja täita kohalike ametivõimude korraldusi ja juhiseid. Keeldu Hurghadat külastada aga ei ole," ütleb reisifirma esindaja.

„Seega Go Adventure'i otsus on jätkata plaanipäraseid lende Hurghadasse. Go Adventure ei hakka ka oma turiste evakueeruma kuurordist," lisas Tehver ning ütles, et järgmine plaanipärane lend Hurghadasse toimub 19. jaanuaril.


Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias