Amazoni sularahavaba toidupood sai hävitava hinnangu: pood diskrimineerib inimesi, kellel pole pangakontot

 (8)
Amazon Go toidupood
Amazon Go toidupoodREUTERS, LINDSEY WASSON

Kriitika tõttu otsustas Amazon oma New Yorki toidupoe avada koos sularahamakse võimalusega.

Täna alustas New Yorkis tegevust riigi kaheteistkümnes, kuid suurlinna esimene Amazon Go toidupood. Amazon Go turundab ennast kui toidupoodi, kus pole järjekordi ega kassasid. Klient jalutab poodi sisse, registreerib läbi telefoniäpi (kuhu on ühendatud ka kliendi krediitkaart) poodi sisse ja eraldi kassas maksma ei peagi. Pood registreerib ostud ja kauba riiulitesse tagasipanekud kaamerate ja sensorite abil.

New Yorki poel on aga teiste Amazon Go kauplustega võrreldes üks suur erinevus: poes saab maksta sularahas. See on täpselt vastupidine käik sellele, mida Amazon alguses oma poodidega teha tahtis.

Amazon Go sattus nimelt kriitika alla, kuna poes ei saa sularahaga maksta. Seetõttu leiti, et pood diskrimeerib inimesi, kellel pole pangakontot. Statistika järgi on USAs selliseid leibkondi tervelt 8,4 miljonit, ehk 6,5% kogu leibkondade arvust.

Seetõttu on ka paljud osariigid ja linnadotsustanud sularahavabad poed keelata, näiteks Massachusetts, Philadelphia ja New Jersey. New York ja San Fransisco kavatsevad ka sarnast teed minna.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias