Amet Olerexis petta saanud mehest: tankla oleks pidanud müüma kütust algse hinnaga

 (2)
Amet Olerexis petta saanud mehest: tankla oleks pidanud müüma kütust algse hinnaga
Foto: Mapri Ehitus OÜ

Tallinnas Laki Olerexi tanklas tankuri juurest kassasse liikunud klient sai ebameeldiva üllatuse osaliseks - vahepeal oli tankla tema tangitud kütuse hinda tõstnud ning kassas tuligi kallimat hinda maksta.

Eduard tankis 95 kütust teadmisega, et selle liitrihind on 0,965. Seda hinda näitas nii tankla tabloo kui ka tankuri kuvar. Kassas oli liitrihinnaks aga 1,034.

Olerexi turundusjuht Janne Laik ütles Delfile, et tegelikult on tanklate klienditeenindajad koolitatud pakkuma kliendile alati hinda, mille baasil on klient teinud tankimisotsuse.

„Tankla teenindajad on teadlikud hinnamuutusest ja sellest, et kliendi kahju korral hinnavahe hüvitame. Täname klienti meie kitsaskoha väljatoomise eest. See andis meile selge signaali võtta kavva uus täiendkoolitus. Vabandame kliendi ees tekitatud ebamugavuste pärast," edastas Laik.

Hinna muutumisel tanklas jõuab uus hind nii hinnapostile, kassase kui ka tankurisse, kinnitas Laik. „Kassa hinna ja tankuri hinna vahel võib tekkida tehniline ajaline viivitus, mis üldjuhul ei kesta üle poole minuti. Tehnika vastu me ei saa. Küll aga peame läbirääkimisi oma IT-lahendusi pakkuvate koostööpartneritega, et viiteaega minimeerida veelgi. Kindlasti on palju ka neid kliente, keda ootab kassas meeldiv üllatus hetkedel kui kütuse hind on vahepeal hoopis langenud," sõnas Laik.

Tarbijakaitseameti tarbijapoliitika ja avalike suhete osakonna juhataja Hanna Turetski ütles Delfile, et kui tarbija tõepoolest sattus tankima ajal, mil toimus hinnamuudatus, on mõistlik, et tarbijale müüakse kaupa algse hinnaga.

„Ebaõige hinna esitamine on tarbijakaitseseaduse mõistes keelatud. Käesoleva aasta kevadel kinnitasid mitmete suurte kaubanduskettide esindajad sh Kaupmeeste Liidu esindaja avalikul ümarlaual, et nad on valmis rakendama praktikat, kus tarbija saab toote soodsama hinnaga juhul, kui on esitatud nt kassas ja müügisaalis erinevad hinnad," lisas Turetski.

Target
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias