Ametlik: Ka Eestis müüdud Snickersi šokolaadid kutsutakse toidureostuse tõttu tagasi

 (16)
Lisatud detailne info võimaliku reostusega toodete kohta
Ametlik: Ka Eestis müüdud Snickersi šokolaadid kutsutakse toidureostuse tõttu tagasi
Foto: Scanpix

Marsi, Snickersi ja Celebrations brändi tooted (Milky Way ja Miniatures) kutsutakse mitmetest riikidest tagasi pärast punaste plastikutükkide leidmist nimetatud toodete seest. Veterinaar- ja toiduamet kinnitas Delfile, et ka Eestist ostetud Marsi toodangut puudutab tagasikutsumine.

Seni leiti vaid Saksamaal müüdud Snickersi batooni seest punaseid plastiku tükke, vahendab Food Quality News.

Erinevates riikides on reostus erinev ja puudutab erineva säilivusaja ja koodiga tooteid. Eestit puudutav info laieneb kõigile kolmele Balti riigile, kuna meile saabuvad Marsi tooted Leedu keskuse kaudu. Leedu Mars on teatanud, et tühistab maiustuste kauplustesse kande, mille säilivusaeg jääb vahemikku 10. juuli-14.august 2016.

Tarbijad, kes on koju nimetatud vahemikku jääva säilivuskuupäevaga toote ostnud, ei peaks neid sööma, soovitab Leedu Mars. Selle asemel pakutakse helistada Marsi kvaliteedinumbrile 85 266072685 2660726. Tooted saab tšeki olemasolul tagastada ka poodi.

„Me tahaksime veel kord vabandada kõigi tarbijate ees. Balti riikides puudutab leid vaid Snickersi batoone. Ka Balti turule jõudnud reostunud toodete puhul võime kinnitada, et need ei kujuta vähimatki ohtu inimese elule ega tervisele. Need võivad põhjustada vaid ebamugavust. Tagasikutsumine on vaid ennetav meede, kuna klient on Marsile kõige olulisem. Tagasikutsung on vabatahtlik, et veenduda toodete kõrges kvaliteedis," selgitas Leedu Marsi esindaja M. Rupšys.

Seotud lood:

Tarbijad, kes on küsitavad tooted ostnud ning kel on tšekk alles, saavad need poodi tagastada.

Reostunud batoonid ja kommid valmistati Hollandi tehases Veghelis ning need võivad sisaldada plastiku tükke, mis märkamata jäämisel võivad tarbijale ohtlikud olla.

Nimetatud tooted, mille puhul on kahtlus reostuseks, valmistati vahemikus möödunud aasta 5. detsembrist kuni 18. jaanuarini.

Tagasikutsumine puudutab rohkem kui 55 riiki. Nende seas on Austraalia, Austria, Belgia, Horvaatia, Tšehhi, Taani, Soome, Prantsusmaa, Kreeka, Saksamaa, Itaalia, Norra, Poola, Portugal, Hispaania, Rootsi, Türgi, Suurbritannia, Ukraina, Alžeeria, Angola, Bangladesh, Küpros, Egiptus, Eesti, Ghana, Ungari, India, Iraan, Israel, Jordaania, Läti, Leedu, Liibanon, Madagascar, Maldiivid, Malta, Mauritius, Maroko, Nepaal, Uus-Kaledoonia, Rumeenia, Saudi Araabia, Serbia, Slovakkia, Sloveenia, Lõuna Aafrika, Sri Lanka, Sudaan, Šveits, Taiwan, Tanzania, Tuneesia, Araabia Ühendemiraadid jt.

Konkreetsete partii numbritega saab tutvuda siin.

Hea lugeja, jaga meiega oma kogemust - kas oled millalgi ostnud Marsi, Snickersi, Milky Way vms toote, millest oled leidnud midagi, mis ei peaks seal olema. Kirjuta meile kasulik@delfi.ee.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias