Aprillis müüdi tahvelarvuteid võrdselt sülearvutitega

 (3)
Samsungi tahvelarvuti Galaxy S2
Samsungi tahvelarvuti Galaxy S2Foto: Rauno Volmar

Turu-uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel müüdi Eestis jaeturule aprillikuus tahvelarvuteid sama palju kui sülearvuteid.

"Tänavune aprill oli Eestis tahvlite müügis väga hea kuu, seda kinnitab ka Elisa tahvelarvutite müük, mis kasvas võrreldes eelmise aasta sama ajaga 15% võrra," sõnas Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu. "Iseenesest on märgilise tähendusega ka fakt, et mobiilne kasutaja eelistab tahvlit sama palju kui sülearvutit. See näitab, et kerged ja õhukesed tahvlid on oma võimekuselt niivõrd head, et nendega saab edukalt ka kõik töised asjaajamised ära teha."

Kui nutitelefonide juures hindab tarbija 4G olemasolu, siis järjest olulisemaks on see muutunud ka tahvlite puhul. Aprillikuus olid 65% Eesti jaeturul müüdud tahvlitest 4G võimekusega.

Hiiepuu märkis, et kui nutitelefonide keskmine hind on kasvutrendis, siis tahvlite oma on jätkuvalt langemas. "Aprillikuus oli näiteks Elisast ostetud tahvelarvutite keskmine hind 100 euro võrra madalam kui nutitelefonide oma," tõi Hiiepuu välja hinnaerinevuse.

Elisas müüdud tahvelarvutite keskmine hind selle aasta aprillis ulatuski 227 euroni, nutitelefonide oma aga 327 euroni. "Keskmise ostuhinna viis Elisas peamiselt alla Alcateli tahvlite menukus. Nii moodustasid Alcateli tahvlid Elisa tahvlite müügist aprillikuus lausa 43%," täpsustas Hiiepuu. Esimese koha aprillikuu tahvelarvutite edetabelis saigi endale Alcatel Onetouch Pop 8, mis on väike ja ülimalt taskukohane tahvel.

Järgmised populaarseimad brändid Elisa klientide seas olid aprillis Samsung ja Asus.

Elisast aprillis ostetud tahvelarvutite TOP 10
Alcatel Onetouch Pop 8S
Asus ZenPad 8.0
Samsung Galaxy Tab A 9,7" 16GB
Lenovo Yoga Tablet 3 Android 1GBRAM
Lenovo Tab 2 A10-30 16GB
Huawei MediaPad T1 10 16GB
Samsung Galaxy Tab S2 9,7 32GB
Asus ZenPad 10
Sony Xperia Z4 Tablet
iPad Air 2 4G/WiFi 16GB
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias