Autoakna puhastamine muutub kallimaks: kevadel kaob müügilt metanooli sisaldav tuuleklaasivedelik

 (103)
Autoakna puhastamine muutub kallimaks: kevadel kaob müügilt metanooli sisaldav tuuleklaasivedelik
Tuuleklaasivedelik metanooliga, mis on inimesele surmavalt ohtlik.ERR

Kevadel kaovad müügilt metanooli sisaldavad tuuleklaasivedelikud ning autojuhtidel tuleb klaasi puhastamiseks osta kallimaid etanoolipõhiseid vahendeid, kirjutab ERR.

Selle aasta 9. maist ei tohi enam müüa tuuleklaasi- või jääsulatusvedelikke, mille metanoolisisaldus on suurem kui 0,6 massiprotsenti. See tähendab, et tuuleklaasivedelikule kulub tulevikus rohkem raha, kuna etanooli sisaldavad pesuvahendid on kallimad.

Terviseameti meedianõunik Eike Kingsepp põhjendas metanooli sisaldava vedeliku müügikeeldu sellega, et tegemist on ohtlikuma ainega kui etanool.

"Kuna on teada ka mitmeid väärkasutamise juhtumeid, siis etanooli sisaldava aknapesuvedeliku väärkasutamisel on tagajärjed mõnevõrra leebemad kui metanooli sisaldava aknapesuvedeliku korral," rääkis ta.

Terviseameti mürgistusteabekeskuse andmetel on viimase kümne aasta jooksul olnud kümme juhtumit, kus on joodud metanooli sisaldavat klaasipesuvahendit. Enamik neist juhtus kogemata ning joodud kogus jäi ühe-kahe lonksu piiresse.

Ohutum variant kallim

Automaailma arendusjuhi Ants Kokka sõnul on nende Tallinna kauplustes etanoolipõhiseid klaasipesuvedelikke müüdud ka seni umbes neli korda rohkem kui metanoolipõhiseid.

Seotud lood:

"Meie klienditeenindajad soovitavad etanoolipõhist kui tervisele ohutut toodet. Ilmselt ei ole meie Tallinna kaupluste kliendid ka nii hinnatundlikud," tõdes ta.

Metanooliga tuuleklaasivedelike keelamine on tingitud kõigile kemikaalitootjatele, -importijatele, -turustajatele ja -kasutajatele kehtiva REACH-määruse muudatusest.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias