Autokaamera aitab avarii korral vaidlusi lahendada

 (19)
Autokaamera aitab avarii korral vaidlusi lahendada
Foto: Irina Mägi

Üha suuremat populaarsust koguvad autokaamerad, mis filmivad auto teekonda ning kaamera vaateväljas toimuvat, on heaks abivahendiks ka kindlustusfirmadele. Seesami kahjukäsitlusjuhi Ly Jõhviku sõnul võimaldavad autokaamera videoklipid selgitada välja nii liiklusõnnetuse tegeliku käigu kui ka tuvastada näiteks sündmuskohalt põgenenud auto numbri.

„Üha enam liikluskindlustusjuhtumeid saab kiirema lahenduse tänu autojuhtide poolt saadetud videoklippidele, mis annavad selge ülevaate toimunud liiklusõnnetusest ning kaamerate kasutamise trend on tõusuteel," rääkis Jõhvik.

Seesam kindlustuse kahjukäsitlusjuhtumite hulgas on olnud näiteks olukordi, kus kahju põhjustanud sõiduki juht väitis, et tema sõitis ristmikule rohelise tulega ja hoopis talle sõideti ette.
„Kannatanu sõidukis olnud kaamera salvestus näitas aga tegelikku olukorda ning vaidlus lõppes kiiresti. Samuti meenub juhtum, kus kahju põhjustanud sõiduki juht lahkus sündmuskohalt ja väitis hiljem, et viibis väidetava õnnetuse ajal hoopis teises linnas. Selliste juhtumite puhul on autokaamerast väga palju abi. Kui ilma kaamerata oleks ainult kannatanu sõna põhjustaja sõna vastu, siis autokaamera poolt filmitud tõestusmaterjal kahtlusi ei jäta," põhjendas Jõhvik autokaamerate vajalikkust.

Autokaameraid ehk videoregistraatoreid on kauplustes müügil hinnavahemikus 39-400 eurot.
„Lisaks pildikvaliteedile on oluline ka see, kui laia vaatenurka kaamerasilm hõlmab," rääkis Jõhvik. Samas tuleb kaamera ostmisel silmas pidada ka esmapilgul vähemolulisi faktoreid nagu näiteks kaamera värvus.
„Autokaamerad, nagu ka muud nähtaval olevad elektroonikaseadmed autos, võivad tekitada pahatahtlikes inimestes ahvatlusi. Seega oleks mõistlikum valida tumedamat värvi ja tahavaatepeegli külge kinnitatav mudel, mis nii hästi läbi autoklaasi silma ei paista," soovitas Jõhvik.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias