Autopood vedas tarbijat ninapidi. Kliendile müüdi katkine varuosa, kulude hüvitamisest püüti garantiikirja abil kõrvale hiilida

 (1)
ÕPPESÕIT
Foto on illustreerivFoto: TERJE LEPP

Tarbija sõnul lubas autopood algul vahekasti paigaldamisega seotud kulud hüvitada, kuid hiljem taganes sellest.

Tarbija tellis mais kauplejalt VaruosaGrupp OÜ oma sõidukile Jeep Grand Cherokee vahekasti hinnaga 260 eurot. Autoteeninduses vahekast paigaldati, kuid mõne aja möödudes hakkas vahekast undama ning tarbija nõudel asendas kaupleja vahekasti.

Tarbija sõnul lubas kaupleja vahekasti asendamise ajal, et korvab kõik lisakulutused, mis vahekasti paigaldusega ja demontaažiga kaasnesid, kuid hiljem oma lubadust ei täitnud.

Tarbija sõnul sai ta kaupleja garantiikirja mitte kõigepealt saadetud vahekastiga, vaid alles asendatud vahekastiga. Tarbijale läks sõiduki Jeep Grand Cherokee remont maksma kokku 971 eurot, millest ta nõuab vahekasti asendamisega seotud lisakulude summas 162,07 eurot tasumist.

Kaupleja vastuväited

Kaupleja märgib, et koos vahekastiga saadeti tarbijale garantiikiri, mille kohaselt ei kata kaupleja varuosa transpordi, diagnostika, montaaži ja demontaažiga seotud kulusid. Samuti ei tunnista kaupleja asjaolu nagu oleks tarbijale lubanud hüvitada kulud, mis kaasnesid varuosa vahetusega.

Kaupleja ei ole nõus hüvitama tarbijale vahekasti vahetusega seonduvaid lisakulutusi.

Tarbijavaidluste komisjoni otsus: tarbija avaldus rahuldada

Tuleb silmas pidada, et võlaõigusseaduse kohaselt saab müügigarantiiks pidada müüja lubadust pakkuda tingimusi, millega antakse ostjale seaduses sätestatust soodsam seisund. Ostja kahjuks seatud tingimused on tühised. Kauplejal on kohustus kanda asja asendamisega seotud kulud, eelkõige veo-, posti-, töö-, reisi- ja materjalikulud. Tarbija on oma nõudes välja toonud vahekasti vahetamise kulu ja selle suuruse üle vaidlus puudub.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias