Aviesi kasutuses olnud lennuk tuleb taas Kuressaare liinile

 (9)
Aviesi reisilennuk
Foto: DELFI

Alates 20. juunist Kuressaare-Tallinna lennuliini teenindama hakkav Leedu ettevõte Transaviabaltika soovib põhilennukina kasutada täpselt sama 19-kohalist Jetstream-3200, millega sõitis saarte ja mandri vahet ka AS Avies.

"Lennuki omanik on avaldanud, et sama Jetstreami kasutas Avies kuni 15. jaanuarini rendilepingu alusel," kinnitas Saare maasekretär Jaan Leivategija, kes täna osales majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis lennuhanke lepingueelsetel läbirääkimistel, vahendab Meie Maa.

Teatavasti peatas lennuamet 1. aprillil pooleks aastaks Aviesi lennuloa seoses viimase suutmatusega tagada lendude turvalisus. Kokku esitati Aviesile üle 90 ettekirjutuse, millest 47 puudust ei suutnud lennufirma 24. märtsiks likvideerida.

"Aviesi puhul ei olnud probleem mitte lennukis, vaid ettevõtte juhtimises. Tema lennuohutus- ja lennujuhtimisdokumentatsioon ei olnud korras," meenutas Leivategija. Ühe näitena peavad õhusõiduki pardal olema vajalikud kaardid, mille järgi piloodid lendavad. Audit tuvastas, et kaardid ei olnud õigeaegselt uuendatud. Avies esitas aga dokumente, nagu oleks need korda teinud.

Refereeritud artikli täisteksti loe Meie Maast.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias