Baaripidaja alkoholimüügi piiramisest Tallinnas: suunata purjus inimesed mängusaali on rumalus

 (115)
Öine melu
Öine melu Foto: Ilmar Saabas

Tallinnas alkoholimüügi piiramine toob endaga kaasa ööelu muutuse, mis vähendab valdkonna konkurentsivõimet teiste seas, inimesed võivad kaotada käibe vähenemise tõttu töö ning linn võib muutuda igavamaks, arvab St. Patricks’i juhatuse liige.

„Suunata purjus inimesed mängusaali on rumalus. Enamus riskikäitumisest toimub just alkoholijoobes,” arvas St. Patrick'si juhatuse liige Priit Vahe.

Esialgu toob muutus Vahe sõnul kindlasti olulise käibe vähenemise meelelahutuskohtadele, kelle äri toimub just öösel, näiteks ööklubid.

„Hästi toimiva ja põneva linna juurde kuulub vaieldamatult ka meelelahutus. Inimeste huvid ja soovid on erinevad. Maailmas on palju ka igavaid linnu, mis peale tööpäeva lõppu välja surevad,” arvas Vahe. Plaanitav muudatus tema sõnul meie linna otsus ja nägemus, millisena ennast positsioneerida. „Mitmekesistel ja põnevatel linnade tundub täna veel vähemalt paremini minevat,” arvas Vahe.

Ebavõrdsed piirangud

„Kui teha piiranguid, siis peavad need olema võrdsed kõigile,” tõdes Vahe. Kaks aastat tagasi toimunud eraldi piirangute seadmine ainult Karja tn meelelahutuskohtadele oli Vahe sõnul samuti põhjendamatu ja selge näide ebavõrdsest kohtlemisest.

„St. Patrick's oli sunnitud ühe oma kohtadest eelmise piirangu puhul sulgema. Töö kaotas ligi 20 inimest,” rääkis Vahe. Aga tema sõnul on muutuse mõju oli kindlasti laiem ka kõigi meie allhankijate ja partnerite jaoks. Praegused muudatused St. Patrick's'eid ei mõjuta, kuna kõik kohtas on juba täna avatud planeeritava aja piires.

Seotud lood:

Vahe sõnul vähenevad kindlasti võimalused järgmistest piirangutest huvi sellesse valdkonda investeerida. „Pikas plaanis võib see tähendada sellise suure tööhõivega valdkonna konkurentsivõimetuks muutumist muude valdkondade ees,” spekuleeris ta.

Tallinn asub piirama

Tallinna Linnavalitsus võttis kolmapäeval vastu eelnõu, mille järgi hakkavad kehtima järgmised piirangud: kohapeal tarbimiseks mõeldud alkoholi jaemüük on keelatud esmaspäevale, teisipäevale, kolmapäevale, neljapäevale ja reedele eelneval ööl ajavahemikul kella 02.00-st kuni 06.00-ni ning laupäevale ja pühapäevale eelneval ööl kella 03.00-st kuni 07.00‑ni.

Piiranguid ei laiene rahvusvaheliseks liikluseks avatud lennujaama ja sadama hoonetes ainult reisijatele ette nähtud alal asuvas müügikohas. Samuti tehakse erisus majutusettevõtetele ning kasiinodele. Põhjenduseks tuuakse eelnõus see, et nendes asutustes ei ole joobes klientidega probleeme.

Piirangud ei kehti ööl vastu 1. jaanuari, 25. veebruari ja 24. juunit.

Tegemist on Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti ettevõtmisega, möödunud kuul ütles poliitik, et olemasolevad regulatsioonid piisavad, et ohjeldada peaaegu ööpäevaringselt alkoholiga kauplevate baaride tegevust. "See ei puuduta suuremat osa baare, küll aga neid baare, mille ärimudel soosib lõputut alkoholitarbimist."

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias