Benu apteekidesse jõudsid müügile meditsiiniseadmena registreeritud kaitsemaskid

 (123)
Kaitsemask
KaitsemaskFoto: Ilmar Saabas

Benu apteekides üle Eesti on müügil meditsiiniseadmena registreeritud kaitsemaskid ning lähinädalatel on saabumas täiendavad kogused. Lisaks on apteekides müügil ka madalama kaitsetasemega maskid.

Benu Apteegi frantsiisijuhi, proviisor Kaidi Kelti sõnul on apteekides soovijatele kaitsemaskid olemas ja müüdavate maskide arvu ostja kohta ei piirata. “Oleme saanud apteekidest tagasisidet, et klientidel on tekkinud arusaam, et maske ei ole. Praegu võime aga kõigile kinnitada, et maske jagub ja lähinädalatel on saabumas veel lisa,” selgitas Kelt.

Benu apteekidesse müügile jõudnud kaitsemaskid on Terviseamet kandnud meditsiiniseadmete ja abivahendite andmekogusse. Maskid suudavad filtreerida vähemalt 98% õhust leitavatest osakestest​ ja need on mõeldud ühekordseks kasutamiseks. “Kliendid saavad valida erineva kaitsevõimega maskide vahel. Lisaks uutele maskidele on apteegis müügil ka madalama kaitsetasemega maskid, mis ei sobi küll kasutamiseks meditsiinisektoris, ent tavainimestele avalikes kohtades, kus otsest lähikokkupuudet nakatunuga ei ole, pakub mask kaitset,” selgitas Kelt.

Kelt rõhutab, et kaitsemaskide kasutamisel on oluline hoolikalt järgida kasutusjuhendit, et kasu asemel endale mitte kahju teha. “Kui maski sise- või välispinnale satuvad pritsmed (nt aevastamisel või köhimisel), tuleks mask välja vahetada - saastunud näomask võib nakatumist pigem soodustada. Ka ei tohiks sama maski kasutada nii haigete inimeste kui ka nt beebidega kokku puutudes,” selgitab proviisor Kelt ning lisab, et maski vahetades on oluline käsi puhastada, et haigustekitajaid mitte edasi kanda. “Samuti on maski kandes oluline jälgida ka oma enesetunnet - mask ei tohiks tekitada õhupuudust ega panna hingeldama.”

Kelt soovitab apteeki maski soetama tulla alles siis, kui selleks on reaalselt vajadus. “Kui inimene püsib perega kodus ja ei plaani lähiajal rahvarohkeid kohti külastada, siis ei peaks maski pärast ka apteegi käiku koheselt ette võtma. Samuti tuletame meelde, et viiruse leviku tõkestamiseks tuleb apteegis hoida 2-meetrist vahemaad nii apteekri kui ka teiste külastajatega,” rõhutas Kelt.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias